Birštonas – „modernizmo“ lopšys

Birštono kurortas – tikrai gera vieta pailsėti, pasigrožėti gamta, atgauti jėgas. Ne veltui statistikos skaičiai rodo, jog vis daugiau turistų atvyksta į kurortą.

Tačiau už gražaus fasado yra ir vietų, kurios sukelia skirtingas emocijas. Štai turistus pasitinka „Pentagonas“, priversdamas susimąstyti, ar tai istorinis karalių laikų paminklas, ar tarybinis reliktas, kurį bandoma išsaugoti ateities kartoms.

Birštono valdžia, pristatydama kurortą, visada akcentuoja, kas bus po 5-10 metų, koks taps kurortas patrauklus turistams. Ir reikia pripažinti, jog dauguma planų įgyvendinami.

Štai neseniai redakciją pasiekė informacija, jog Birštone, individualių namų Lelijų kvartale bus išbandoma nauja moderni transporto priemonė su oro pagalve, nes įprastiems automobiliams lyg ir nedera važinėti prestižiniame kurorto rajone, kur yra įsikūręs ne vienas mūsų krašte žinomas žmogus.

Pasak liudininkų, šiuolaikiniai automobiliai nepritampa prie kvartalo įvaizdžio kūrėjų gatvių sukurtos vizijos. Todėl jo gyventojų automobiliams pagal originalų užsakymą bus montuojamos specialios konstrukcijos oro pagalvės. Tiesa, gyventojai nepanoro atskleisti šių patobulinimų autorių, tačiau leido suprasti, jog tai suteiks jiems išskirtinumo.

Jonas Kavaliauskas

Taip pat skaitykite