Biokuras – vienintelis receptas mažai kainai Prienuose

Pranešimas spaudai

Kurį laiką „Prienų energija“ ir Prienų rajono savivaldybės politikai ieško galimybių kaip sumažinti šilumos kainą gyventojams, kadangi šilumos kaina Prienų rajonas lyderiauja jau keletą metų. Savivaldos rinkimams pasibaigus, šilumos tiekėjas ir savivaldybė susitarė dėl papildomų administracinių priemonių kainai mažinti, nuostolingai ir neefektyviai veikianti Jiezno katilinė buvo sugrąžinta savivaldybei. Nuo lapkričio perskaičiuota šilumos kaina visiems Prienų rajono gyventojams sumažėjo keliais centais, tačiau reikšmingo sąskaitų sumažėjimo gyventojai nepajus.

Didelė šilumos kaina Prienų rajone dar ilgai išliks didelė nepriklausomai nuo to, kas yra šilumos tiekėjas,nes iš Rusijos perkamų gamtinių dujų kaina yra didelė, tokia bus ir gali dar didėti. Vienintelis receptas – kuo skubiau pastatyti naują modernią vietiniu medienos atliekų kuru kūrenamą katilinę, ir šiluma atpigs iš karto.

Prienų savivaldybei UAB „Prienų energija“ jau 4 metus siūlo pritarti investicijai į naujos biokuro katilinės statybą, tačiau pritarimo negauta. Per tuos metus, „Prienų energija“ jau būtų kūrenusi biokurą ir dėl sumažėjusių sąskaitų prieniečių šeima vidutiniškai būtų sutaupiusi po 5.000 litų per metus, o Prienų rajono savivaldybei tai nebūtų kainavę nė lito.

„Šiuo metu dvi įmonės nori investuoti Prienuose į biokuro katilinės statybą: tai savivaldybės įmonė AB „Prienų šilumos tinklai“ bei privati bendrovė UAB „Pramonės energija“. Mes, žinoma, sveikiname ir džiaugtumėmės, jei šioms bendrovėms ar bent vienai iš jų pavyktų įgyvendinti galimybę pigiau gaminti šilumą Prienams, tuomet mes galėtume realiai atpiginti šilumą gyventojams. Šios įmonės veiktų kaip nepriklausomi šilumos gamintojai ir pigesnę, iš biokuro pagamintą šilumą parduotų „Prienų energijai“, – sako UAB „Prienų energija“ vadovas Vaidas Povilėnas.

Dabar įmonės yra pateikusios paraiškas Europos Sąjungos paramai gauti. Sprendimas, ar bus skirta parama, truks daugiau nei pusmetį, tada bent metus truks projektavimo ir statybos darbai, taigi dar bent porą metų gyventojai bus priversti mokėti brangiai už šilumą, gaminamą dujomis, juk kito pasirinkimo gaminti šilumą nėra. Įvertinus pateiktas paraiškas ir konkurenciją, matyti, kad egzistuoja tikimybė, jog nei viena šių bendrovių paramos gali ir negauti, todėl tikrai vertėtų susilaikyti ir „nemaitinti“ prieniškių tuščiais pažadais apie nuveiktus didelius darbus šilumos kainai sumažinti.

Anot „Prienų energijos“ vadovo tam, kad pigesnę šilumą gamintų pati „Prienų energija“, reikia savivaldybės pritarimo. Operatyviai suderinus bendradarbiavimo sąlygas, „Prienų energija“ galėtų pradėti šilumos gamybą iš biokuro jau sekančiam šildymo sezonui.

Šiais metais gero šeimininko vardą tikrai užsitarnavo Akmenės rajono savivaldybė, savo pavyzdžiu parodžiusi, kad nepolitikuojant ir racionaliai planuojant bei tariantis su šilumos tiekėju dėl investicijų laimi viso rajono gyventojai. Šilumos ūkis modernizuotas, panaudojus ES paramą, per metus pastatyta biokuro katilinė jau veikia, nei savivaldybei, nei jos įmonėms neskiriant rajono lėšų šilumos ūkiui. Sąskaitos gyventojams ženkliai sumažėjo, mažiau lėšų reikia skirti kompensacijoms, laimi ir gyventojai bei sutaupomos rajono biudžeto lėšos.

(Kalba netaisyta).

Taip pat skaitykite