Biokatilinės projektas vėl sustabdytas

katilineŠių metų sausio 27 d. Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo AB „Prienų šilumos tinklai” nutraukti apklausos būdu vykdomo pirkimo „Prienų miesto katilinės Pramonės g. 19 modernizavimo darbai su projektavimo paslaugomis” procedūras ir nedelsiant, bet ne vėliau, kaip per 10 darbo dienų, pateikti tarnybai (VPT) tai patvirtinančius dokumentus.

AB „Prienų šilumos tinklai” direktorė Albina Minciuvienė naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, jog biokatilinės projektas sustabdytas, bet situaciją komentuoti atsisakė.

VPT nustatė, jog perkančioji organizacija (AB „Prienų šilumos tinklai”), nutarusi vykdyti pirkimą apklausos būdu ir į apklausą kuruoti vienintelį tiekėją, pažeidė įstatymo nuostatus, nes pirkimas galėjo vykti tik supaprastintų neskelbiamų derybų būdu.

VPT taip pat konstatavo, jog jei būtų pasirašyta sutartis su „Enerstena” dėl 8,44 mln. litų be PVM, Kainų komisija 300 000 litų AB „Prienų šilumos tinklai” išlaidų kasmet negalėtų įtraukti į kainą, o tai reiškia vieną – bendrovės bankrotą (projekte buvo kalbama apie 100 000 litų nuostolį).

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, šiuo klausimu kitą savaitę gali būti surengta spaudos konferencija.

 Jonas Kavaliauskas

Taip pat skaitykite

5 komentarai