BĮ Nemajūnų dienos centro edukacija – pasitikėjimas, meilė ir atsakomybė

Vilija Čiapaitė

BĮ Nemajūnų dienos centro Globos centras kartu su Jiezno paramos šeimai centro Globos centru birželio 5 d. pakvietė asmenis ir šeimas, besidominčias vaikų globa, į jaukų susitikimą Birštone. Besidominčių vaikų globa mūsų krašte nedaug. Juk tai didelė atsakomybė, tačiau vaikai visada yra vaikai, kuriems būtina švelni, motiniška ir tėviška šiluma, kuomet jie pasijunta lygiaverčiais žmogučiais.
Dažnai vaikus pasiima globoti artimieji: seneliai, seserys, broliai, tetos. Tai, be abejo šaunu, tačiau yra ir atvejų, kai globoti vaikus priima į savo šeimą visiškai svetimi žmonės. Būtent šeimose vaikai pajunta saugumą, pasitikėjimą jais ir aplinka, tačiau tam reikia laiko. Tokia patirtimi ir dalinosi nedidelis būrelis moterų, kurios puikiai supranta, kad būtina vaikui augti saugioje, mylinčioje aplinkoje. Vaikai – mūsų ateitis. Sakoma, kaip pasiklosi – taip išsimiegosi, tačiau tikėjimas, kad užaugę vaikai, tapę pilnaverčiais šalies, krašto piliečiais, visada įvertins tai, ką jie gavo iš globėjų, ypač puiku. Augant saugioje aplinkoje, jų mažose širdelėse telpa tiek gerumo, tiek ir nepaklusnumo, bet ir atsiranda kovotojo dvasia. Tai įvertina globėjai ir puikiai suvokia situaciją ir aplinkybes. Juk tereikia įsisąmoninti, kad vaikai yra vaikai, tačiau jie turi žinoti ne tik teises, bet ir pareigas. Tai globėjai puikiai žino ir juos auklėja kaip savo šeimos narius.

O trečiadienio pavakarį į restoraną „Pievos“, kur kvepia ne tik kava, susibūrė globėjos ir šeimos, besidominčios vaikų globa, kad laikinai nustumtų rūpesčius ir išmoktų surišti puokštes gėlių. Kalbėjomės apie vaikų globą, dalinomės patirtimis. Restorano „Pievos“ šeimininkė Kristina Kasikauskienė, ne tik floristė, puiki renginių organizatorė, papasakojo, kaip paruošti gėles puokščių surišimui, bet ir pamokė, kaip susikurti gražią ir stilingą lauko gėlių puokštę. Moterys su entuziazmu rinkosi gėles, švelniai it kūdikius glostydamos dėliojo kompozicijas. Daug informacijos Kristina suteikė apie puokščių priežiūrą, jų surišimo būdus. Tai buvo akimirkos, kuomet moterų akys švytėjo iš pasitenkinimo, jog sukūrė pagal savo norą lauko gėlių puokštes, kurias išdidžiai nešėsi namolio. Ir šventai tikiu, jog pamokos su floriste nenuėjo veltui. Išmoktas pamokas jos perduos savo globotiniams, taip praskaidrindamos ne tik jų, bet ir savo kasdienybę.

Taip pat skaitykite