Bendradarbiavome savoje Kaziuko mugėje

Mūsų mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės bei I- X klasių vaikai organizavo savo Kaziuko mugę. Mokytojų Gražinos Antanavičienės, Aldonos Krilavičienės, Irenos Petraškienės, Ramutės Švedienės, Alvydo Antanavičiaus ir Onutės Žvirblienės  paraginti, visi – nuo pačių mažiausių iki vyriausių – mugėje stebino savo sukurtų rankų darbelių išmone, spalvingumu, estetiškumu, kūrybiškumu, priemonių panaudojimo įvairove. Mokiniai smalsiai apžiūrinėjo draugų darbus, keitėsi tarpusavyje, dalijosi patirtimi, deklamavo skambiausius posmus pavasariui, ragavo Kaziuko ir Kazytės vaišių, mokytojos Gražinos gamintų moliūginių „saldainiukų“.

V klasės mokiniai Airidas ir Linas pristatė iš medžio pagamintas menteles, kurias padovanos mamoms virtuvei, Laura pasidžiaugė išdrožtu kryželiu. X klasės mokinė Erika pademonstravo auskarus iš modelino.

Vedančiosios iš X klasės Erika ir Kristina atsinešė didelę skrynią lietuvių liaudies mįslių, o įminusieji buvo apdovanoti prizais.

Mugėje dalyvavo ir mažiausiųjų priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučių darbščiosios mamos Inga Ališauskienė bei Irena Jaškevičienė. Jos surengė savo darbų – siuvinėtų paveikslų, origamio meno lankstinių bei verbų parodą. Mantuko mamos Rasos Charbakienės dėka, vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime – mokėsi rišti verbas, savo grožiu nei kiek nenusileidžiančias Vilniaus krašto verboms. Mama supažindino kokių medžiagų, augalų reikia turėti, norint namus ar klasę papuošti dailia verba.

Renginyje mokinių darbais grožėjosi, su pavasariu sveikino mokyklos direktorius Stasys Valančius.

Džiugu, kad bendradarbiaudami mokytojai ir tėvai ragina vaikus puoselėti etnokultūrines tradicijas, padeda ugdytis mokiniams mokėjimo mokytis, verslumo kompetencijas.

 

Gražina Antanavičienė,

Balbieriškio pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Taip pat skaitykite