„Vytautas“ lengvai susitvarkė su svečiais iš Jūrmalos

Skirmantas Donėla

Spalio 20 d. Prienų-Birštono  „Vytautas“ krepšininkai BBL čempionate iškovojo antrąją pergalę. Šį kartą 17 taškų (88:71) skirtumu buvo įveikta „Jurmalos Fenikss“ komanda iš Latvijos. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai tik pirmajame kėlinyje leido varžovams pasidžiaugti lygiu rezultatu (26:24). Vėliau „Vytauto“ pranašumas buvo akivaizdus.

Sunki pradžia

Pirmasis kėlinys abiems komandoms buvo nelengvas, nes komandos žaidė gan agresyviai. Pirmoje pusėje „Vytautui“ pavykdavo stabdyti varžovus, o perimti kamuoliai virsdavo taškais (10:7, 14:10). Kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkų persvara siekė 4 taškus (16:12). Deja, V. Šeškaus auklėtiniai pateko į „duobę“ ir „Jurmalos“ krepšininkai 2,5 min. atkarpą laimėjo 10:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai (18:22). Bet Prienų-Birštono komandos žaidėjai nesiruošė perleisti iniciatyvos varžovams. Vilmantas Dilys pataikė tritaškį (21:22), o Vytautas Šulskis išlygino rezultatą (24:24). Kėlinio pabaigoje Vaidas Čepukaitis persvėrė rezultatą savo komandos naudai (26:24).

Nors kėlinio pirmomis minutėmis vis dar vyko apylygė kova (29:28), jau pradėjo ryškėti „Vytauto“ komandos pranašumas. Kajus Okmanas pataikė tritaškį (32:28) ir tai buvo galingo spurto pradžia. Likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min., po Laimono Kisieliaus taiklaus metimo, komandas jau skyrė 12 taškų (46:34). Deja, kėlinio pabaigoje V. Šeškaus auklėtiniai keletą kartų suklydo ir leido varžovams sumažinti skirtumą iki 7 taškų (46:39).

Po pertraukos

„Vytautas“ antrajame kėlinyje paimtą tempą pratęsė ir trečiajame kėlinyje. Tiesa, pirmoje pusėje proveržis nepavyko, bet užtat antroje kėlinio pusėje Prienų-Birštono komandos krepšininkų atakų kruša visiškai išmušė varžovus iš vėžių ir po trijų kėlinių V. Šeškaus auklėtiniai įgijo 16 taškų persvarą (69:53).

Ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje „Jurmalos“ krepšininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 11 taškų (74:63), bet „Vytauto“ komanda atsakė spurtu 11:0 ir padidino savo pranašumą iki 22 taškų (85:63). Per likusį laiką svečiai iš Latvijos sužaidė sėkmingiau, bet tai jau neturėjo jokios įtakos rungtynių rezultatui. Prienų-Birštono „Vytautas“ iškovojo antrąją pergalę BBL čempionate rezultatu 88:71.

BBL: „Vytautas“ – „Jurmala“ 88:71 (26:24, 20:15, 23:14, 19:18)