„Prienų“ krepšininkai panaikino 20 taškų deficitą ir septyniese „nukovė“ estus jų tvirtovėje

IMGP8611

Sausio 7 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė BBL čempionato rungtynes Estijoje su „Valga Maks Moorits“ komanda. Mačo pradžioje, gavę gero šalto dušo, prieniškiai nepasimetė ir sistemingai kiekviename kėlinyje mažino skirtumą, o ketvirtajame pergalingai užbaigė sudėtingą susitikimą (68:70).

Ovidijus Varanauskas pelnė 23 taškus, 12 pridėjo Paulius Ivanauskas (8 atkovoti kamuoliai) , 11 – Vidmantas Sragauskis, 8 – Arnas Labuckas (12 atkovotų kamuolių). Prieniškiai žaidė septyniese.

Rungtynių pradžioje, kėliniui įpusėjus, „Prienų“ komanda jau turėjo 11 taškų deficitą. Ketvirtąją kėlinio minutę komandas skyrė 20 taškų (26:6). Antroje kėlinio pusėje prieniškiai pabandė sustyguoti savo žaidimą ir situacija pradėjo keistis į gerąją pusę. Likus iki kėlinio pabaigos 2,5 min., komandas skyrė 16 taškų (26:10). Po pirmojo kėlinio „Prienų“ komandos deficitas siekė 13 taškų (28:15). Kėlinio pabaigoje skirtumą padėjo sumažinti Domanto Šeškaus pelnyti 4 taškai.

Kėlinio pradžia parodė, jog Tado Stankevičiaus auklėtiniai pradeda atrasti savo žaidimą, ir po Ovidijaus Varanausko dviejų sėkmingų metimų skirtumas sumažėjo iki 9 taškų (28:19). Tiesa, aikštelės šeimininkams vėl pavyko padidinti persvarą iki dviženklio pranašumo (35:21). Bet „Prienų“ krepšininkai jau buvo pagavę iniciatyvą „už uodegos“ ir po dviejų kėlinių, po Vidmanto Sragauskio šou (pelnyti 8 taškai), komandas skyrė tik 7 taškai (39:32).

Ir po pertraukos „Prienų“ komanda nepaleido iniciatyvos iš savo rankų. O. Varanauskas kėlinio pradžioje surengė neblogą pasirodymą ir prieniškiai sumažino atsilikimą iki 2 taškų (41:39). Aikštelės šeimininkai atsimušė ir jiems pavyko padidinti savo persvarą iki 6 taškų (45:39). Ir tada T. Stankevičiaus kariauna gerokai truktelėjo ir ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė jį savo naudai (50:51). Deja, išvystyti pranašumo nepavyko ir po trijų kėlinių vis dar pirmavo aikštelės šeimininkai. Tiesa, komandas jau skyrė tik 3 taškai (54:51).

Lemiamas kėlinys „Prienų“ komandai prasidėjo nelabai sėkmingai. Aikštelės šeimininkai sugebėjo padidinti turėtą trapią persvarą iki 6 taškų (59:63). Bet prieniškiai nesutriko ir galingai spurtavo. V. Sragauskis, D. Šeškus ir P. Ivanauskas taikliais metimais persvėrė rezultatą savo komandos naudai (59:62). Bet ir aikštelės šeimininkai nesiruošė stebėti žaidimo iš šalies. Jų atsakas taip pat buvo neblogas ir jie vėl išsiveržė į priekį (64:62). O. Varanausko tritaškis ir D. Milkos dvitaškis vėl išvedė „Prienus“ į priekį (64:67). Varžovai išlygino rezultatą (67:67). O. Varanauskas pataikė dvitaškį (67:69). Likus iki rungtynių pabaigos 7 sek., aikštelės šeimininkai įmetė vieną baudą (68:69).  „Prienų“ strategas paėmė minutės pertraukėlę. Varžovai iškart sustabdė V. Sragauskį, kuris pataikė vieną baudą ir padidino persvarą iki 2 taškų (68:70).
Aikštelės šeimininkai dar turėjo galimybę išlyginti rezultatą, bet jų žaidėjo metimą blokavo P. Ivanauskas. Pergalė.

Po pergalingų rungtynių „Prienų“ komandos strategas Tadas Stankevičius naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog rungtynių pradžioje varžovai buvo taiklūs, o jo žaidėjų gynyba buvo skylėta. Pasak trenerio, reikėjo keisti gynybą. „Kai pakeitėme gynybos sistemą, reikalai pajudėjo į gerąją pusę. Visi žaidėjai verti pagyrimo. Realiai žaidėme šešiese. Smagu, kad sugebėjome įveikti varžovus jų aikštelėje“.

BBL: „VALGA MAKS JA MOORITS“ – „PRIENAI” 68:70 (28:15, 11:17, 15:19, 14:19)