„Prienų“ krepšininkai neprilygo Tartu komandai, pralaimėta 32 taškų skirtumu

prienaiVasario 3 d. „Prienų“ krepšininkai žaidė BBL atkrentamųjų varžybų aštuntfinalio išvykos rungtynes su Tartu „TU/Rock“ komanda.
Deja, prieniškiai beviltiškai sužaidė antrąjį bei trečiąjį kėlinius ir buvo varžovų  sutriuškinti 32 taškų skirtumu (68:100). Komandai sunkiai sekėsi apsiginti nuo estų tritaškių, bet ir „Prienų“ baudos aikštelėje šeimininkai dažniausiai elgėsi, kaip norėjo.

Rungtynės prasidėjo „Prienų“ komandos spurtu 5:0 (0:5), o po Domanto Šeškaus dvitaškio svečiai turėjo 6 taškų persvarą (2:8). Deja, bet išlaikyti iniciatyvą Tado Stankevičiaus auklėtiniai nesugebėjo. Aikštelės šeimininkai perėmė žaidimo eigą į savo rankas ir kėliniui įpusėjus sumažino atsilikimą iki 2 taškų (8:10). O dar po vienos atakos rezultatas tapo lygus (10:10). Kėlinio pabaigoje prieniškiai susiėmė ir neleido varžovams persverti rezultato savo naudai (17:17).

Juodasis periodas „Prienų“ komandai prasidėjo antrojo kėlinio pradžioje. Aikštelės šeimininkai įsūdė 3 tritaškius iš eilės ir įgijo 13 taškų persvarą (32:19). T. Stankevičiaus paimta minutės pertraukėlė nepadėjo, ir „TU/Rock“ krepšininkai toliau bombardavo svečių krepšį tolimais metimais. Kai į „Prienų“ krepšį įkrito 7 tritaškis, komandas jau skyrė 20 taškų (46:26). Tiesa, antrojo kėlinio pabaigoje prieniškiams pavyko blykstelėti ir po keturių iš eilės Pauliaus Ivanausko pelnytų taškų sumažinti atsilikimą  iki 16 taškų (48:32).

„Prienų“ krepšininkai po tragiškai sužaisto antrojo kėlinio ir po didžiosios pertraukos nesugebėjo rimčiau pasipriešinti aikštelės šeimininkams.
Trečiajame kėlinyje „TU/Rock“ krepšininkai tęsė dominavimą aikštelėje. Šiame kėlinyje estai šeimininkavo po „Prienų“ krepšiu ir daugiausiai taškų pelnė iš dvitaškio zonos. Po trijų kėlinių svečių komandos taškų deficitas buvo 29 taškai (75:46), nors per kėlinį skirtumas siekė ir 34 taškus.
Tik ketvirtojo kėlinio pradžioje „Prienų“ komandos žaidime atsirado prošvaisčių, ir po P. Ivanausko dvitaškio komandas skyrė 22 taškai (77:55). Deja, bet tai buvo paskutinis blykstelėjimas šiose rungtynėse. Aikštelės šeimininkai antroje kėlinio pusėje vėl pradėjo bombarduoti „Prienų“ krepšį tritaškiais. Keturi iš eilės tolimi metimai ir „TU/Rock“ komanda pirmavo 34 taškais (100:66). Gedimino Maceinos dvitaškis sumažino skirtumą iki 32 taškų (100:68), bet tik tiek.
Skaudus pralaimėjimas realiai palaidojo „Prienų“ komandos galimybę patekti į kitą BBL atkrentamųjų varžybų etapą. Atsakomasis mačas bus žaidžiamas Prienuose vasario 12 d.
Dominykas Milka pelnė 16 taškų, Gediminas Maceina ir Arnas Labuckas – po 11.

BBL: „TU/Rock“ – „Prienai“ 100:68 (17:17, 31:15, 27:14, 25:22)