„Prienai“ žaidė blankiai ir nesugebėjo įveikti taip pat žaidusių varžovų

IMGP7717Sausio 20 d. „Prienų“ krepšininkai Taline žaidė BBL čempionato rungtynes su TTU komanda. Rungtynės buvo blankios, abi komandos nedemonstravo gero žaidimo. Prieniškiai didžiąją dalį ketvirtojo kėlinio vos judėjo aikštelėje ir sukruto tik tada, kai varžovai įgijo 10 taškų persvarą. Deja, bandymas  nulemti rungtynių eigą po kelių sėkmingų atakų ir gerų epizodų subliuško. Pralaimėjimas (61:65)…

Rungtynės Taline prasidėjo chaotiškai. Aikštelės šeimininkai pirmieji surado kelius link varžovų krepšio (4:0). „Prienų“ komandai pirmuosius taškus pelnė Giedrius Staniulis (4:2).Talino krepšininkų atsakas buvo galingas – kelių minučių atkarpa laimėta 7:0 (11:2). „Prienų“ strategas Tadas Stankevičius, matydamas tokį auklėtinių žaidimą, neiškentė ir paprašė minutės pertraukėlės. Trumpas atokvėpis davė naudos. Paulius Ivanauskas, Vidmantas Sragauskis sėkmingai užbaigė surengtas atakas ir skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 4 taškų (13:9). Atėjo laikas imti minutės pertraukėlę TTU komandos treneriui. Bet ir šis trumpas stabtelėjimas nesutrukdė „Prienų“ komandai persverti rezultatą savo naudai ir laimėti pirmąjį kėlinį vieno taško skirtumu (13:14).

Antrajame ketvirtyje nesublizgėjo nei viena komanda. Pradžioje po Pauliaus Vaitiekūno iš eilės pelnytų penkių taškų  „Prienai“ įgijo trijų taškų pranašumą (16:19). Kai atrodė, jog komanda jau suranda savo žaidimą, prasidėjo košmaras. Dominykas Milka „grybavo“ aikštelėje, Vidmantui Sragauskiui nusimušė „taikiklis“, puolimą pavadinti puolimu buvo sunku. Aikštelės šeimininkai taip pat žaidė blankiai, bet geriau nei svečiai. „Prienų“ komanda, po G. Staniulio dviejų laimėtų dvikovų po varžovų krepšiais, vis dar pirmavo (21:23). Bet likusias 2,5 min. T. Stankevičiaus auklėtiniai nesugebėjo pelnyti nei taško ir leido varžovams persverti rezultatą savo naudai ir įgyti po dviejų kėlinių 4 taškų persvarą (27:23).

Trečiajame kėlinyje prarastų kamuolių ir netaiklių metimų šou tęsėsi. Kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai padidino savo pranašumą iki 6 taškų (29:23). Tada darbo ėmėsi „Prienų“ krepšininkai. V. Sragauskis pataikė tritaškį, P. Ivanauskas taškais užbaigė solinį prasiveržimą ir svečiai gijo vieno taško pranašumą (29:30). Ilgą laiką nei vienai komandai nepavyko rimčiau „pabėgti“. Likus iki kėlinio pabaigos 2 min. aikštelės šeimininkai įgijo 3 taškų persvarą (39:36). V. Sragauskis taikliu tritaškiu rezultatą išlygino (39:39), o Kajus Okmanas persvėrė jį „Prienų“ naudai (39:41). Deja, kėlinio pabaigą vėl geriau sužaidė Talino krepšininkai ir po trijų kėlinių išsaugojo 2 taškų persvarą (43:41).

Ir lemiamame kėlinyje žaidimas prieniškiams nesiklijavo. Aikštelės šeimininkai sumaniai išnaudojo svečių neryžtingumą puolime bei klaidas gynyboje ir „pabėgo“ (51:45). „Prienų“ strategas pabandė nuraminti savo auklėtinius, paimdamas minutės pertraukėlę. Bet situacija negerėjo. Prieniškiai šaudė pro šalį, o aikštelės šeimininkai pradėjo pataikyti ir įgijo 10 taškų pranašumą (60:50).
Ir tik tada „Prienų“ komanda prisiminė, jog moka žaisti krepšinį. Pagerinę gynybą ir aktyviau sužaidę puolime, prieniškiai sumažino skirtumą iki 5 taškų (60:55).
Dar po vieno gero epizodo skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 3 taškų (60:57).
Deja, persilaužimas rungtynėse neįvyko. Keletas klaidų puolime, kurias varžovai pavertė taškais, ir TTU komanda padidino skirtumą iki saugaus atstumo (65:59). A. Labucko dėjimas paskutinę kėlinio sekundę (65:61) pergalės džiaugsmo neatnešė.

BBL: TTU (Talinas) – „Prienai“ 65:61 (13:14, 14:10, 16:18, 22:20)