Be lyderių žaidę prieniškiai nubaudė „Pieno žvaigždžių“ komandą

IMGP6320Vasario 12 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai BBL čempionato rungtynėse įveikė be pralaimėjimų žengusius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vyrukus.

Prieniškių strategas leido pasireikšti visiems žaidėjams ir neretai aikštelėje kartu būdavo tie, kurie negaudavo nė minutės žaidimo laiko. Komandos puolimo lyderis buvo Laimonas Kisielius, kuris pelnė 30 taškų, o Pasvalio komanda buvo įveikta 11 taškų skirtumu (77:66).

Prienų komanda rungtynes pradėjo be savo lyderių Gintaro Kadžiulio ir Mindaugo Lukauskio. Taip pat komandai vis dar negalėjo padėti Žygimantas Janavičius. „TonyBet“ strategas prieš rungtynes sakė, jog nutarė leisti lyderiams užgydyti smulkias traumas.
Kėlinys prasidėjo lenktynėmis, kas daugiau įmes tritaškių. Abidvi  komandos po du kartus sėkmingai atakavo varžovų krepšį, bet abu kartus pirmaudavo svečiai. (6:6).  Laimonas Kisielius po taiklaus dvitaškio ir aštunto savo taško šiose rungtynėse išvedė aikštelės šeimininkus į priekį (8:6). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys du taškai (13:11). Antroje kėlinio pusėje Prienų komanda po Arvydo Šikšniaus  tritaškio įgijo 10 taškų persvarą (21:11), o po pirmojo kėlinio „TonyBet“ komanda pirmavo 5 taškais (23:18).

Pirmoje kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai išlaikydavo 5-7 taškų pranašumą, o kėliniui įpusėjus L. Kisielius baudos metimais padidino „TonyBet“ komandos pranašumą iki 8 taškų (31:23). Paulius Ivanauskas pataikė vieną baudą, ir Prienų komandos persvara šoktelėjo iki 9 taškų (32:23).
Deja, bet antroje kėlinio pusėje padažnėjo prieniškių klaidos, ir varžovai pradėjo mažinti skirtumą. Kėlinio pabaigoje komandas skyrė tik du taškai (36:34). Tokiu rezultatu ir pasibaigė antrasis kėlinys.

Kėlinys prasidėjo sėkminga Pasvalio krepšininkų ataka ir rezultatas tapo lygus (36:36). Bet aikštelės šeimininkai neleido varžovams persverti rezultato ir atsakė spurtu 9:2 (45:38). Likus iki kėlinio pabaigos 3 min. komandas skyrė tik du taškai (48:46). Bet ir šiame kėlinyje Prienų komanda neleido varžovams perimti iniciatyvos ir po trijų kėlinių pirmavo 5 taškais (54:49).

Pirmoje ketvirtojo kėlinio pusėje aikštelės šeimininkai padidino skirtumą iki 8 taškų (57:49), bet iškart gavo gerą atkirtį (2:12) ir leido varžovams persverti rezultatą savo naudai (59:61).
„TonyBet“ strategas suskubo paimti minutės pertraukėlę ir nuo tada prasidėjo Prienų komandos kelias link pergalės. Artūras Valeika pataikė tritaškį, L. Kisielius sumetė baudos metimus, o A. Valeika „įsūdė“ dar vieną tolimą metimą, ir aikštelės šeimininkų persvara šoktelėjo iki 5 taškų (67:62). Pasvalio krepšininkai stengėsi perimti iniciatyvą, bet prieniškiai žaidė su tokiu užsidegimu, kad ne tik išlaikė turėtą pranašumą, bet ir padidino jį iki 11 taškų (77:66).

Prienų „TonyBet“ komandos vyr. treneris Virginijus Šeškus: „Prieš rungtynes žaidėjams pasakiau, jog žaisime visi, ir aikštelėje reikės stengtis, nes varžovas labai stiprus. Manau, kad mačo baigtį nulėmė Pasvalio komandos įsitikinimas, jog lengvai nugalės, nes mūsų gretose negalėjo žaisti abu komandos lyderiai. Vyrai žaidė pasiaukojančiai, ir jiems pavyko. Tiesa, reikia pabrėžti, jog Laimonas Kisielius pataikė fantastiškai, ir tai daug ką nulėmė. Stengėsi visi, ypač jaunimas, nes gavo šansą pasireikšti. Turėčiau pasakyti, jog truputį nuvylė Vaidas Čepukaitis, o jaunasis Dovydas Šemeklis vėl perdegė. Vis dėlto, iškovojame pergalę, ir tai smagu“.