Prienų „TonyBet“ krepšininkai – BBL finale

IMGP8869Balandžio 8 d. Prienų „TonyBet“ krepšininkai laimėjo ir antrąsias BBL pusfinalio rungtynes (82:71) su „TU/Rock“ komanda iš Tartu (Estija) ir iškovojo teisę žaisti finale, kur prieniškių varžovai bus „Šiaulių“ krepšininkai.

Prienų komanda pirmavo visas rungtynes. Varžovai neleisdavo atsipūsti, bet iniciatyva buvo „TonyBet“ komandos rankose.
Primename, jog komandai negalėjo padėti Laimonas Kisielius ir Arvydas Šikšnius.

Pirmasis  kėlinys

Rungtynės prasidėjo nesėkminga pirmąja aikštelės šeimininkų ataka, ir svečiai pirmieji pelnė taškus (0:2). Žygimantas Janavičius atsakė taikliu tritaškiu (3:2). Tartu komanda atsilygino taip pat tolimu metimu (3:5). Prienų komandos įžaidėjas rezultatą išlygino (5:5), bet aikštelės šeimininkai nesugebėjo apsiginti nuo varžovų tritaškio metimo (5:8). Vis tik kėliniui įpusėjus išryškėjo „TonyBet“ pranašumas, ir po Mindaugo Lukauskio dvitaškio komandas skyrė 5 taškai (14:9). Dar po vienos atakos Prienų komanda pirmavo 7 taškais (14:9), o pirmąjį kėlinį laimėjo 11 taškų skirtumu (25:14).

Kėlinys prasidėjo taikliu Domanto Šeškaus tritaškiu (28:14), o po Vaido Čepukaičio „įkalto“ dvitaškio „TonyBet“ persvara šoktelėjo iki 15 taškų (32:17). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė tie patys 15 taškų (34:19). Svečiai nesiruošė stebėti, kaip Prienų krepšininkai tolsta, laimėjo 1,5 min. atkarpą 9:1 ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (35:29).
Prienų strategas suskubo paimti  minutės pertraukėlę, nes komandos persvara pradėjo negailestingai tirpti. Po jos situacija stabilizavosi, ir aikštelės šeimininkai užbaigė antrąjį kėlinį, turėdami 9 taškų pranašumą (43:34).

Svečiai kėlinio pradžioje nesugebėjo realizuoti baudos metimų, o Martynas Linkevičius, pavogęs kamuolį iš varžovo, pelnė du taškus ir grąžino Prienų komandai 11 taškų pranašumą (45:34). V. Čepukaitis sekančioje atakoje padidino skirtumą iki 13 taškų (47:34), o D. Šeškus – iki 14 (54:40). Po trijų kėlinių „TonyBet“ pranašumas siekė 13 taškų (61:48).

Tartu komanda iškart sumažino skirtumą iki 11 taškų (61:50). Ir tada prasidėjo M. Linkevičiaus šou. „TonyBet“ puolėjas per 4 minutes įmetė visus 7 komandos pelnytus taškus ir padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 13 taškų (68:55). Bet svečiai per minutę sumažino atsilikimą iki 9 taškų (68:59). Ž. Janavičius pataikė dvitaškį (70:59). 9-11 taškų skirtumas balansavo 3,5 min.  Likus iki rungtynių pabaigos 2 min. Ž. Janavičius padidino Prienų komandos persvarą iki 14 taškų (80:66), ir tapo aišku, jog „TonyBet“ žengė į BBL finalą. Rungtynės pasibaigė rezultatu 82:71 ((25:14, 18:20, 18:14, 21:23).