„Prienų“ krepšininkams BBL riešutas per kietas

IMGP5364

Spalio 29 d. „Prienų“ krepšininkai BBL čempionate ir toliau lieka be pergalių. Tado Stankevičiaus kariauna Latvijoje turėjo pripažinti „Jekabpils“ komandos pranašumą.
Komanda sugebėjo neblogai sužaisti pirmąjį kėlinį, antrajame išsilaikyti, o po didžiosios pertraukos stebėti, kaip varžovai žingsniuoja link pergalės.

Pradžia

Trečiąsias BBL čempionato rungtynes Tado Stankevičiaus krepšininkai pradėjo sėkmingai ir ilgą laiką ramiai kontroliavo žaidimo eigą (7:14). Bet aikštelės šeimininkai išnaudojo prieniškių klaidas ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (14:16). Vis tik „Prienai“ Pauliaus Vaitiekūno pastangomis sugebėjo iki kėlinio pabaigos padidinti pranašumą iki 5 taškų (19:24).

Nuopolis

Antrojo kėlinio pradžia vis dar nekėlė didelių problemų, ir P. Vaitiekūno bei D. Milkos taiklūs metimai leisdavo komandai pirmauti (25:30). Bet pasikartojo pirmojo kėlinio scenarijus ir „Jekabpilso“ krepšininkai išlygino rezultatą (30:30). D. Milka dar kartą išvedė „Prienų“ komandą į priekį (30:32). Bet aikštelės šeimininkai jau buvo pakilime ir laimėjo dviejų minučių atkarpą 8:0 (38:32).
Paskutinę kėlinio minutę T. Stankevičiaus auklėtiniai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (38:36).

Bandymai

Trečiajame kėlinyje „Prienų“ komanda pabandė sustyguoti savo žaidimą. Pirmoje pusėje jiems lyg ir pavyko tai padaryti. Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus (49:49). Antroje pusėje aikštelės šeimininkai buvo visą laiką per žingsnį priekyje. Tiesa, kėlinio pabaigoje „Prienams“ vėl pavyko sumažinti skirtumą iki 2 taškų (60:58), bet klaidos nubraukė visas pastangas, ir po trijų kėlinių „Jekabpilso“ komanda turėjo 6 taškų pranašumą (64:58).

Bejėgiškumas

Ketvirtajame kėlinyje „Prienų“ komandos žaidimas visiškai išsibalansavo. Neparuošti metimai, nepagauti kamuoliai, netikėtos klaidos leido varžovams visą kėlinį kontroliuoti žaidimo eigą ir gan įtikinamai pirmauti. Kėliniui įpusėjus „Prienų“ deficitas siekė 7 taškus (71:64), o likus iki rungtynių pabaigos – 10 taškų (76:66).
O. Varanauskas įmetė du paguodus taškus (76:68), bet BBL čempionate buvo patirtas trečiasis pralaimėjimas iš eilės.

Komandos snaiperiai sugebėjo pataikyti tik 2 tritaškius iš 20 ir tai galėjo turėti įtakos bejėgiškam komandos žaidimui rungtynių pabaigoje.
Arnas labuckas ir Vidmantas Sragauskis buvo savotiški „nuliai“, ir jei ne „muškietininkų“ ketvertukas (Giedrius Staniulis -19 taškų, Paulius Vaitiekūnas -14, Ovidijus Varanauskas ir Šarūnas Vingelis -po 13), galutinis rezultatas galėjo būti dar „linksmesnis“.

BBL: „Jekabpils“ (Latvija) – „Prienai“ 76:68 (19:24, 19:12, 26:22, 12:10)