„Prienų“ krepšininkai stengėsi, bet įveikti „Rock“ krepšininkų savo aikštėje nesugebėjo

IMGP3959Vasario 12 d. Prienuose buvo žaidžiamos BBL čempionato aštuntfinalio rungtynės tarp „Prienų“ ir Tartu „Rock“ komandų.

Tiesa, šios rungtynės realiai nesprendė, kas pateks į kitą etapą, nes Estijos krepšininkai namų rungtynes laimėjo 32 taškų skirtumu (100:68). Bet Tado Stankevičiaus auklėtiniai buvo pilni noro laimėti rungtynes. Paskutinės treniruotės parodė, jog komanda pasiruošusi rodyti gerą krepšinį.

Rungtynių pradžia suteikė vilčių, kad pergalė gali būti iškovota. Deja, ir šiose rungtynėse sėkmė nusisuko nuo prieniškių. Rungtynės pralaimėtos rezultatu 67:73.

Tiesa, šiose rungtynėse vyr. treneriu sprendimu, buvo leista pailsėti Gediminui Maceina (nedidelė trauma).
Dar vienas nemalonus dalykas įvyko antrajame kėlinyje. Traumą patyrė pagrindinis komandos centras Dominykas Milka ir daugiau aikštelėje nepasirodė.

„Prienų“ komandai BBL sezonas baigėsi.

Rungtynės prasidėjo „Prienų“ komandos baudų maratonu ir po keturių minučių žaidimo „Rock“ krepšininkai jau buvo prasižengę 5 kartus. Kai prieniškiai po Pauliaus Ivanausko dėjimo iš viršaus įgijo 9 taškų pranašumą (9:0), Tartu komandos treneris paėmė minutės pertraukėlę. Bet ir jinai iš pradžių nelabai padėjo. Po Martyno Linkevičiaus ir Arno Labucko tritaškių „Prienų“ komandos persvara šoktelėjo iki 15 taškų (15:0).

Deja, bet gražaus žaidimo minutės buvo išnaudotos. Aikštelės šeimininkai pradėjo klysti ir varžovai už tai iškart nubaudė. Per vieną minutę Tartu krepšininkai pelnė 6 taškus ir sumažino skirtumą iki 9 taškų (15:6). Į aikštelę įėjęs Simonas Kymantas pelnė dvitaškį (17:6). A. Labucko reidas buvo dar sėkmingesnis ir „Prienai“ padidino persvarą iki 12 taškų (20:8).
Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė svečiai ir po pirmojo kėlinio „Prienų“ pranašumas siekė tik 7 taškus (20:13).

Antrojo kėlinio pradžioje jau dominavo Tartu krepšininkai, kurie, sužaidus 3 minutes, rezultatą išlygino (21:21), o dar po vienos atakos ir persvėrė jį savo naudai (21:23).  „Prienų“ stratego paimta minutė leido aikštelės šeimininkams laikinai pristabdyti varžovų spurtą. A. Labucko ir du Domanto Šeškaus tritaškiai leido išlaikyti aikštelėje pusiausvyrą (30:30), bet neilgam. Svečiai prisitaikė prie „Prienų“ komandos žaidimo ir lengvai stabdydavo atakas, o patys sėkmingai pelnydavo taškus (30:37).
Kėlinio pabaigoje prieniškiai gavo šansą sumažinti skirtumą iki 4 taškų, bet S. Kymantas prametė abi baudas ir po dviejų kėlinių „Prienų“ komandos deficitas buvo 6  taškai (34:40).

Dvi trečiojo kėlinio minutes varžovams pavyko išsaugoti savo krepšį nuo sėkmingų atakų. Pirmieji iš ceitnoto išėjo svečiai, kurie pataikė tritaškį ir padidino taškų persvarą iki 9 (34:43). M. Linkevičius atsakė tolimu metimu (37:43). Tartu krepšininkai susigrąžino 9 taškų  pranašumą (37:46). Aikštelės šeimininkai dviem tolimais metimais grįžo į žaidimą (43:46). Antroje kėlinio pusėje „Prienų“ komandai pavyko ne tik sumažinti skirtumą, bet ir po Dovydo Šemeklio dvitaškio persverti rezultatą savo naudai (51:50). Tašką trečiajame kėlinyje padėjo M. Linkevičius, pataikęs tritaškį (54:52).

Paskutiniame rungtynių ketvirtyje vyko permaininga kova. Pirmavo tai viena (56:55, 62:59), tai kita (56:57, 64:67) komanda. Likus iki mačo pabaigos 1,42 min. „Prienų“ strategas paėmė minutės pertraukėlę. Svečiai iš Estijos padidino skirtumą iki 5 taškų (64:69). A. Labucko tritaškis grąžino viltį, jog dar galima kovoti dėl pergalės (67:69), bet klaidos puolime neleido įgyvendinti vilčių. Tartu „Rock“ krepšininkai kėlinio pabaigoje dar pelnė 4 taškus ir laimėjo rungtynes rezultatu 73:67.

„Prienų“ komandoje 22 taškus pelnė Arnas Labuckas, 17 – Martyno Linkevičiaus sąskaitoje.

BBL aštuntfinalis: „Prienai“ – „Rock“ (Tartu) 67:73 (20:13, 14:27, 20:12, 13:21)