„Rūdupis“ po dramatiškos kovos įveikė „Triobet“ krepšininkus

Spalio 1 d. Prienų „Rūdupio“ krepšininkai žaidė pirmąsias BBL čempionato Elito diviziono rungtynes su Kėdainių „Triobet“ komanda. Prieniškiams Kėdainių salė tikrai nėra svetinga: praeitame sezone joje nepavyko iškovoti nė vienos pergalės. Prieš rungtynes „Triobet“ atstovai palinkėjo laikytis šios tradicijos.

Rungtynių pradžia buvo labai nervinga, ir ją sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai. Jie ir laimėjo pirmą kėlinį rezultatu 24:21.

Antrame kėlinyje Prienų krepšininkai sustygavo savo žaidimą ir po dviejų kėlinių pirmavo penkių taškų skirtumu (41:36).

Trečio kėlinio pradžioje „Rūdupio“ žaidimas visiškai „nesiklijavo“. Visgi kėlinio pabaigoje prieniškiams pavyko išlyginti rezultatą (58:58). Ketvirtame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko įgyti pranašumo (72:72) ir, siekiant išaiškinti nugalėtoją, prireikė pratęsimo, kurį sėkmingiau sužaidė „Rūdupio“ krepšininkai (85:76).

„Triobet“ vyr. treneris Gediminas Petrauskas po rungtynių pabrėžė, jog rungtynių pabaigoje žaidėjams pritrūko jėgų, o per pratęsimą dar ir nusisuko sėkmė: „didieji“ išsibaudavo, ir rūdupiečiai išnaudojo šią situaciją. Į klausimą – ar po savaitės, kai komandos vėl susitiks, scenarijus bus panašus? – atsakė, jog negali pasakyti kaip bus po savaitės, bet komanda pasistengs nenuvilti sirgalių.

„Rūdupio“ vyr. treneris Virginijus Šeškus pažymėjo, jog komanda žaidė jai nebūdingą žaidimą ir tai galėjo atsitikti todėl, kad nebuvo įvertintas varžovas. Anot prieniškių stratego, priekinė linija sužaidė žemiau savo galimybių, komanda žaidė padrikai ir padarė daug nesąmoningų klaidų. Pasak trenerio, rungtynės parodė, kad kai kurie žaidėjai pavargdavo ir žaidimo tempas sulėtėdavo, todėl ateityje žaidėjų keitimus reikės daryti dažniau.

Gintaras Kadžiulis, kuris buvo rezultatyviausias „Rūdupio“ komandoje, teigė, kad sunku vertinti situaciją, kai pats žaidi. Anot komandos kapitono, įtaką žaidimo kokybei darė pirmųjų rungtynių jaudulys ir koją pakišo kiekvieno žaidėjo noras sužaisti kuo geriau individualiai.