Baltos šypsenos paslaptys

odontologijos klinika Vilniuje

Tikriausiai visi žavimės baltais dantimis ir šypsena lyg iš dantų pastos reklamos. Nepriekaištinga šypsena prideda pasitikėjimo savimi ir žavumo. Tačiau ne kiekvienas galime pasigirti natūraliais, akinančiai baltais dantimis. Išlaikyti gražią šypseną nėra lengva. Svarbu nuolat skirti dėmesio dantims ir tinkamai juos prižiūrėti ar pakoreguoti kasdienius įpročius. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai padės turėti šviesesnę šypseną ir ją išlaikyti ilgiau.

Dantų balinimas

Pirmas dalykas, kuris šauna į galvą prakalbus apie baltesnius dantis – dantų balinimas. Tai vienas iš populiariausių ir paprasčiausių būdų pagražinti šypseną. Be šios procedūros paprastai neapsieina nė viena pramogų pasaulio garsenybė ir tie, kurie nori džiaugtis holivudine šypsena.

Ši procedūra gali būti atliekama odontologijos klinikoje arba namuose. Tačiau dantų balinimui namuose reikia daug laiko, be to, jis ne visada suteikia norimus rezultatus. Odontologijos klinika Vilniuje, kurioje dirba profesionalai, siūlo dantų balinimo paslaugą, kurią išbandę jau po vieno vizito galėsite džiaugtis akinančia šypsena.

Maistas

Tam tikri maisto produktai turi įtakos dantų spalvai. Laikui bėgant dantys gali įgauti kitą atspalvį ar patamsėti. Beveik viskas, kas gali palikti dėmes ant baltų drabužių, palieka pėdsaką ir ant dantų. Nesvarbu, ar tai kava, ar kola, ar raudonas vynas, ilgainiui jie gali sukelti akiai nemalonius dantų pokyčius.

Dauguma savo dienos neįsivaizduojame be puodelio kavos. Kuo stipresnę kavą geriate, tuo greičiau geltonuoja dantys. Todėl norėdami sumažinti neigiamą šio gėrimo įtaką rinkitės silpnesnę kavą arba įsipilkite pieno. Dantis taip pat dažo tamsios vaisių sultys ir gazuoti gėrimai, tad jei negalite šiems atsispirti, gerkite juos per šiaudelį. Tokiu būdu sumažinsite gėrimo kontakto laiką su dantimis.

Raudonas vynas irgi pasižymi dantis dažančiomis savybėmis. Kalbama, kad baltas vynas ne taip veikia dantis, tačiau tai yra netiesa. Nesvarbu, koks vynas, jame esančios rūgštys vienodai veikia dantų emalį ir šis tampa mažiau atsparus. Todėl išgėrus vyno rekomenduojama praskalauti dantis vandeniu arba valgyti kalcio turintį maistą, pavyzdžiui sūrį, kuris padeda neutralizuoti rūgštis.

Dantų valymas

Reguliarus dantų valymas padeda išvengti skylių atsiradimo dantyse ir prisideda prie dantų baltumo. Šio proceso metu pašalinamos apnašos ir nebelieka tinkamos terpės veikti dantis dažančioms rūgštims. Dantis rekomenduojama valytis bent du kartus per dieną po dvi minutes. Tai galima padaryti ir pavalgius. Valymui rinkitės minkštą šepetėlį, kadangi kieti šereliai veikia kaip švitrinis popierius ir gali pažeisti emalį.

Optinės apgaulės

Tikriausiai esate pastebėję, kad moterų, lūpas pasidažiusių raudonu lūpdažiu, dantys atrodo baltesni. Net ir tyrimais įrodyta, kad mėlynos spalvos tonų turintys lūpdažiai gali vizualiai bent vienu tonu pašviesinti dantis. Taip pat prie įdegusio veido dantys atrodo baltesni. Tiesa, tai tik laikinai sukuria šviesesnių dantų iliuziją. Visgi, jei siekiama greito efekto, pavyzdžiui, ruošiantis ypatingai progai, o dantų spalva nedžiugina, moterys gali išbandyti ryškų lūpdažį.   

Norint turėti baltą šypseną, būtina ja rūpintis nuolatos. Natūraliai dantų baltumą gali padėti išlaikyti tinkama jų priežiūra ir skiriamas dėmesys maistui. Na, o jei norisi greitų rezultatų, verta išbandyti dantų balinimą.

Taip pat skaitykite