Balbieriškio pagrindinės mokyklos atstovai dalyvavo Japonijos ambasados priėmime

DSC01405

Gruodžio 3 d. Vilniuje, „Radisson Blue“ viešbutyje, Japonijos ambasada surengė kasmetinį priėmimą Japonijos imperatoriaus gimtadienio minėjimo proga. Japonijoje tai yra nacionalinė šventė, o Lietuvoje į jos šventės minėjimą buvo sukviesti Japonijos politikos, kultūros, meno bei mokslo puoselėtojai.

Dabartinis imperatorius Akihito, 125-asis Japonijos valdovas, šiemet švenčia savo 82-ąjį gimtadienį. Ir nors tikrasis gimtadienis yra gruodžio 23 d., Lietuvoje įprasta jį paminėti kiek anksčiau. Šios progos minėjimą atidarė Jo Ekscelencija Toyoei Shigeeda su žmona, kiekvieną svetį prieš tai pasitikdami bei asmeniškai pasveikindami. Savo sveikinimo kalbos pradžioje ambasadorius užsiminė, jog nepaisant amžiaus, imperatorius vis dar aktyviai dalyvauja visuomeniniame bei reprezentaciniame gyvenime.

Priėmime Japonijos ir Lietuvos valstybinius himnus atliko Kauno berniukų ir jaunuolių ,,Varpelio“ choras, nustebino japoniškų šokių atlikėjo Takamasa Fujima tradicinių šokių pasirodymas ir sceninio makiažo demonstracija. Tradiciniai šokiai Japonijoje nuo seno buvo vienas iš mėgiamų laiko praleidimo ir pasilinksminimo būdų. Skambėjo “shamisen”atliekama Gagaku senovinė muzika, atkeliavusi iš Kinijos ir Korėjos. Ji laikoma pačia seniausia Japonijos tradicine muzika. Išvertus iš japonų kalbos, reiškia „elegantiškoji muzika“. Šios muzikos dažniausiai klausydavosi imperatoriškųjų rūmų kilmingosios šeimos.

Po oficialiosios dalies visi susirinkusieji buvo pakviesti pasivaišinti japoniškais patiekalais. Nestebina tai, jog vaišių dominantė buvo suši bei jūros gėrybių dalis, labiausiai įvertinta svečių. Nemažai dėmesio sulaukė ir japoniško vyno sakė degustacija. Tačiau svarbiausia buvo bendravimas bei bendraminčių susitikimas, kadangi nedaugelis su Japonija susijusių renginių sulaukia tokio gausaus dalyvavimo. Džiugu, jog tarp svečių buvo ne tik žymūs politikai, kultūros veikėjai, Lietuvoje reziduojančių ambasadų darbuotojai, bet ir neseniai į nacionalinį projektą ,,Kas buvo Č. Sugihara?“ įsijungusių švietimo įstaigų atstovai. Malonu, kad vyko šiltas ir nuoširdus bendravimas, neskirstant į užimamas pareigas, politines pažiūras ar išsilavinimo lygį. Balbieriškio pagrindinės  mokyklos atstovai turėjo puikią galimybę neoficialioje aplinkoje aptarti įvairias bendradarbiavimo ir tolimesnių veiklų plėtojimo galimybes su įvairiais kultūros veikėjais bei visuomeninių organizacijų nariais.

Mokytoja Reda Valančienė

 

 

Taip pat skaitykite