Balbieriškio pagrindinei mokyklai – antroji Žalioji vėliava

P1000706

Gegužės 18 d. Balbieriškio pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko į neeilinę šventę – už nuopelnus gamtosauginėje veikloje, Gamtosauginių mokyklų programos sprendimu, mokykla buvo apdovanota antrąja Žaliąja vėliava ir tarptautinio Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu. Apdovanojimus įteikė Žaliųjų judėjimo atstovas Aleksandras Kerpauskas. Jis pabrėžė, kad Gamtosauginių mokyklų programoje dalyvauja apie 37 tūkstančiai mokyklų iš 47 pasaulio valstybių, tarp jų – ir Balbieriškio pagrindinė mokykla.

Mokyklos gamtosauginės veiklos koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Damijonaitytė džiaugėsi, kad 2014 metais pradėtas aktyvus gamtosauginis darbas buvo pastebėtas ir antrą kartą puikiai įvertintas. Veikla vykdoma pagal 7 Gamtosauginių mokyklų programos žingsnelius: išrinktas gamtosauginis komitetas; atliktas aplinkosauginis auditas; parengtas ir įgyvendintas veiksmų planas; atliktas veiklos įvertinimas; gamtosauga integruota į mokymosi procesą; į veiklą įtraukta mokyklos bendruomenė; sukurtas gamtosauginis kodeksas.

Veiklų tikrai daug: Balbieriškio atodangos ir parko priežiūra, inkilų kėlimas, sėkmingas pakopų normatyvų laikymas, šikšnosparnių Punios šile stebėjimas, dalyvavimas lygiadienio ir Baltų vienybės šventėje, proto mūšyje – viktorinoje „Kraštas, kuriame gyvenu“, JMB 40-ies metų sambūrio jubiliejaus paminėjime Anykščiuose, ekologinio plakato konkursas, spektaklis „Miško mokykla“ ir kt.

Apie gražią draugystę su Nemuno kilpų regioniniu parku ir sveikos gyvensenos klubu „Versmenė“ pasakojo NKRP vyriausioji specialistė Loreta Šaltienė ir klubo narė Gražina Mikušauskaitė.

G. Mikušauskaitė paragino bendradarbiauti mokyklą tarptautiniu lygiu, o miškininkas Valdas Kvederavičius džiaugėsi 8-erius metus trunkančia draugyste su mokykla.

Renginio metu skambėjo dainos apie meilę žemei, gamtai, Tėvynei. Šiltas emocijas sukėlė Martynos Marčiukaitytės videofilmukas „Kviečiu pavasarį“. Šventės pabaigoje mokyklos direktorius Stasys Valančius padėkojo mokyklos bendruomenei, tėvams, žaliųjų judėjimui ir palinkėjo tokią gražią vietą, kur ošia šilas, vingiuoja Nemunas, teka Ringis, Dūmė ir Peršėkė, išsaugoti ateities kartoms.

Aktyviausiems programos dalyviams buvo įteikti padėkos raštai: 9 klasės mokinei Laurai Charbakaitei, pavaduotojai ugdymui Danguolei Damijonaitytei, mokytojoms Irenai Petraškienei ir Onutei Žvaliauskienei.

Žalioji vėliava – kasmetinis apdovanojimas, skatinantis tęsti pradėtus prasmingus darbus.

 

Janina Grigutienė

Taip pat skaitykite