Balbieriškietis Rokas Barkauskas – jaunių grupės nugalėtojas

rokas

Birželio 3–4 dienomis Vilniuje, Delfi sporto arenoje, vyko Lietuvos taurės antrojo etapo badmintono varžybos, kuriose dalyvavo ir Prienų krašto badmintonininkai.

Aukščiausioje A grupėje varžėsi Balbieriškio BK „Svajonė“ atstovai Gerda Trakymaitė (suaugusieji), Ąžuolas Barkauskas (suaugusieji), Rokas Barkauskas (jaunimas) ir Prienų badmintono sporto klubo atstovas Augustas Valatka (suaugusieji).

Gerda Trakymaitė žaidė vienetų, moterų dvejetų (partnerė Vaida Šlušnienė) ir mišrių dvejetų (partneris Karolis Šemeta) kategorijose. Vienetų varžybose Gerda suklupo ketvirtfinalyje ir galutinėje įskaitoje liko 7–8-ta. Moterų ir mišrių dvejetų varžybose G. Trakymaitė taip pat neperžengė ketvirtfinalio barjero ir liko 7–8-ta .

Ąžuolas Barkauskas dėl traumos nežaidė, o Augustas Valatka savo kovą pralaimėjo jau pirmajame rate ir liko 13–16-ti.

Jaunimo grupėje startavęs Rokas Barkauskas buvo nesustabdomas. Tiesa, pirmajame ir antrajame rate varžovų nesulaukęs Rokas ketvirtfinalyje, pusfinalyje ir finale įveikė varžovus rezultatu 2:1 ir tapo antrojo etapo nugalėtoju. Dvejetų (partneris Danielis Januškauskis) varžybose Rokas su partneriu liko ketvirtas. Buvo pralaimėta pusfinalyje.

rokas2

Mišrių dvejetų (partnerė Nikolė Puchovičiūtė) Rokas su partnere tik finale turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 1:2.

B grupėje žaidė Balbieriškio BK „Svajonė“ (Dainius Zinkus), Prienų BK (Dalius Juodsnukis) ir Birštono BK (Birutė Baranauskaitė) atstovai. Dainius Zinkus pralaimėjo pirmąjį ratą ir pratęsė kovą dėl 9–16-os vietų. Dainius pasirodė sėkmingai ir galutinėje įskaitoje užėmė 9-ąją vietą. Dvejetų varžybose Dainius (partneris Artūras Kuodys) suklupo ketvirtfinalyje ir galutinėje įskaitoje pasidalino 7–8-ą vietas.

Dalius Juodsnukis tik finale turėjo pripažinti varžovo pranašumą ir liko antras. Dvejetų varžybose su Pauliumi Jūru prasibrovė į pusfinalį, bet peržengti jo nesugebėjo. Kovoje dėl trečiosios vietos taip pat buvo pralaimėta ir užimta ketvirtoji vieta.

Birštono BK atstovė Birutė Baranauskaitė (partnerė Eglė Rimdžiuvienė) dvejetų varžybose nužingsniavo iki pusfinalio, bet nesugebėjo peržengti jo barjero ir galutinėje įskaitoje pora užėmė 4-ąją vietą.