Balandžio 17-oji – Pasaulinė hemofilijos diena

VSI_Tulpes_sanatorija__vandens_gydykla__Birutes_g.__BirstoneKiekvienais metais balandžio 17 dieną visame pasaulyje minima hemofilijos diena, kurios tikslas – skleisti informaciją apie hemofiliją ir kitas paveldimas kraujavimo ligas. Hemofilijos diena – tai dar vienas priminimas, kaip svarbu yra suvienyti įvairių sričių specialistus, siekiant užtikrinti geresnę diagnostiką ir gydymą žmonėms, paveldėjusiems šį retą kraujo krešėjimo sutrikimą.

Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas, Lietuvos reabilitologų draugija ir  „Tulpės“ sanatorija balandžio 17 d. Birštone organizuoja metinę konferenciją „Šiuolaikiniai hemofilija sergančiųjų gydymo ir reabilitacijos principai“, siekdami supažindinti medicinos specialistus  su pažangiu požiūriu į hemofiliją ir jos gydymą.

Konferencija taip pat skiriama Birštono ,,Tulpės“ sanatorijoje įkurto hemofilija sergančiųjų reabilitacijos centro vienerių metų sukakčiai.

Konferenciją organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos reabilitologų draugija, Birštono VŠĮ ,,Tulpės“ sanatorija ir sergančiųjų hemofilija rebilitacijos centras ,,Tulpės“ sanatorijoje.

Džiugu, kad hemofilija sergančiųjų priežiūra Lietuvoje vykdoma atsižvelgiant į Europos hemofilijos gydymo rekomendacijas. Ne tik užtikrinamas šiems pacientams gyvybiškai būtinas trūkstamas krešėjimo faktorius, bet ir taikomas profilaktinis gydymas saugiais preparatais, siekiama individualizuoti hemofilijos gydymą. Labai svarbus vaidmuo tenka šia liga sergančiųjų reabilitacijai, ypatingai tų pacientų, kurie dėl profilaktinio gydymo netaikymo praeityje, šiandien kenčia nuo kraujavimų sukeltų komplikacijų.  Šiandien yra žinomos gydymo priemonės ir metodai, leidžiantys pilnai kontroliuoti ligą ir padedantys išvengti neįgalumo.

,,Tulpės“ sanatorijoje 2013 m. balandžio 17 d. įsteigtas hemofilija sergančiųjų reabilitacijos centras. Metų laikotarpyje suorganizuotos 5 konferencijos medikams, kartu su sergančiųjų hemofilija asociacija suorganizuotos 3 sveikatingumo stovyklos pacientams ir jų šeimos nariams, kuriose dalyvavo pacientai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos. Praktinius seminarus vedė specialistai iš 9 Europos šalių (Slovėnijos, Graikijos, Šveicarijos ir kt.)

Konferencija skirta hematologams, šeimos gydytojams, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojams, pacientų asociacijos atstovams.

Konferencija įvyks 2014 m. balandžio 17 d., 11 val. Birštono Kurhauze.

Registracijos nuoroda: http://www.tulpe.lt/lt/naujienos/balandzio-17-d-vyks-konferencija

 

Informaciją parengė: VšĮ ,,Tulpės“ sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė

Taip pat skaitykite