Ąžuolas Raškevičius: „Apsaugokite save ir kitus“

Print

Per 2014 metus Prienų rajone užregistruotos 238 vagystės, šeši plėšimai, dvidešimt viena transporto priemonės vagystė.

Dalies šių nusikaltimų buvo galima išvengti, arba jų atskleidimas policijos pareigūnams būtų palengvintas, jeigu mieste būtų įrengta viešų vietų centralizuota stebėjimo  sistema.

Jau nuo 2004 metų buvę ir esami Prienų miesto vadovai ir administracijų direktoriai skelbė, kad jau vaizdo kamerų įrengimui projektas paruoštas ir kad jau kitais metais tai tikrai jis bus įvykdytas, bet metai bėga, o stebėjimo sistemos įrengimas iš mirties taško taip ir nepajudėjo.

Paklausus vadovų, kodėl neįgyvendinamas projektas, kuris žymiai pagerintų Prienų gyventojų ir miesto svečių saugumą, išgirstame tą patį nuvalkiotą atsakymą, kad šiam projektui pritrūko lėšų.

Susidaro įspūdis, kad Prienų rajono vadovai nenori, kad miesto gyventojai galėtų nebijodami tamsiu paros metu eiti per senąsias kapines, kad jiems nereikėtų aplenkti ir pušynėlio, esančio prie viešosios bibliotekos, kad galėtų saugiai laukti autobuso Prienų autobusų stotyje.

Stebėjimo kamerų įrengimas viešose vietose ne tik gerintų Prienų gyventojų saugumo jausmą, bet ir vykdytų nusikaltimų prevenciją gatvėse.

Vaizdo kameromis užfiksuoti įrodymai laikomi nenuginčijamais, tiek traukiant asmenį administracinėn atsakomybėn, tiek atliekant ikiteisminius tyrimus.

Ši sistema padėtų pareigūnams stebėti mieste vykstančius procesus, nes niekada nebus taip, kad kiekvienoje gatvėje ar parke patruliuotų policijos pareigūnai.

Esu įsitikinęs, kad vaizdo stebėjimo kameros padėtų miesto tvarkos sergėtojams dirbti efektyviau ir sparčiau, o Prienų miesto gyventojams jaustis saugesniais.

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos

Taip pat skaitykite