„Avangardas 2017” – svarbus ateities ir meninės išraiškos pristatymas

 _IGP0008

Vilija Čiapaitė

Jau XIV moksleivių mados konkursas sukvietė jaunuosius menininkus-dizainerius į mados konkursą „Avangardas 2017”, skirtą Birštono meno mokyklos 40-mečiui. Konkursas-festivalis kasmet vyksta Birštone ir kasmet kintančios mados tendencijos verčia jaunuosius dizainerius į meninę išraišką – drabužių modeliavimą – įnešti naujų akcentų ir vėjų. Šį kartą į Birštoną atvyko 27 kolekcijos, kurias sumaniai paruošė jaunieji menininkai iš Visagino, Marijampolės, Jonavos, Kalvarijos, Kauno, Panevėžio, Prienų, Vilniaus rajono, Alytaus ir, be abejo, Birštono.

Šauni ir menines tendencijas stebinti komisija turėjo daug darbo, nes teko išrinkti pačius pačiausius modelius, o žiūrovai plojimais taip pat rinko jiems labiausiai patinkančius ne tik modelius, bet įvertino ir jų pasirodymus.

Nuklydusi į praeitį, prisiminiau pačius pirmuosius „Avangardo“ konkursus. Tuomet buvo naudojamos paprastos medžiagos ir nebuvo tiek spalvų. Šį kartą konkursui buvo pasiruošta ypač kruopščiai, nes kiekvienam norėjosi laimėti ir pajausti pergalės skonį. Šio konkurso kuratorė, globėja, įkūrėja Vilma Krasauskienė džiaugėsi kolekcijų įvairove ir spalvingumu. Didžiulis jos darbo įvertinimas, kad konkursams ruošiamasi neatmestinai.

Be abejo, kiekviena kolekcija turėjo savo modelius, kurie tikrai gerai pasirodė. Juk tai dar viena kolekcijos įvertinimo detalė, nes jų dėka rūbas tampa patrauklesniu ir įspūdingesniu. Spalvos suderintos ir kartu žaismingai nuteikiančios ne vieną žiūrovą, leido rinktis detales būsimiems savo rūbams. Ir ką gali žinoti, ar siuvėja sugebės pasiūti rūbą taip, kaip sumodeliuoja jaunieji dizaineriai. Beje, šaunu, kad į drabužių dizainą įsitraukia ir vyrai bei vaikinai. Tai labai svarbus akcentas, nes vyrai nori moteris matyti nepakartojamas ir išskirtines. Jie vidumi jaučia, kas gražu, patrauklu ir stilinga.

Pagaliau baigėsi kolekcijų apžiūra. Daugelis džiūgavo apdovanojimais, o padėkos ir diplomai skatins kitiems metams sukurti kolekcijas, vertas dėmesio ne tik Birštono podiume, bet ir galėsiančias rungtis su Lietuvoje gerai žinomais mados guru.

Grand Prix laimėjo Jonavos klubo MIKS vaikų mados studija ,,Tėti, atleisk“, kur mažieji modeliukai sugebėjo ne tik pavergti komisijos, bet ir žiūrovų širdis. Kiti apdovanojimai buvo paskirstyti pagal šias kategorijas: I vieta – Kauno Simono Daukanto progimnazija ,,Nuklydę paukščių taku“, I vieta – Kalvarijos meno mokykla ,,Insects invasion“, II vieta – Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai ,,Etno inspiracija“, II vieta – Kauno Tito Masiulio jaunimo mokykla ,,Odė Kaunui“, III vieta – Panevėžio moksleivių namų drabužių dizaino studija ,,Kiemo istorijos“, III vieta – Prienų ,,Revuonos“ pagrindinė mokykla ,,Lino žiedai” (autorius Danielius Aldakauskas). Buvo neapsieta ir be nominacijų. ,,Muzikaliausia“ – Birštono meno mokykla ,,Baltų simbolių mįslės“, kurioje buvo apstu lietuviškų simbolių, puikiai derėjusių prie kiekvieno rūbo, ,,Elegantiškiausia“ – Visagino kūrybos namai ,,Pavasario klasika“, ,,Spalvingiausia“ – Marijampolės ,,Ryto“ pagrindinė mokykla ,,Pro lėktuvo langą“, ,,Teatrališkiausia“ – Jonavos klubo MIKS vaikų mados studija ,,Beng 247“ ir ,,Avangardiškiausia“ – Kalvarijos meno mokykla ,,Insects invasion“.

Konkursas pasibaigė. Kitas, penkioliktasis, tikrai suburs dar daugiau rūbų dizainerių, kurie rungsis, išreikš ir sujaudins ne vieno vaizduotę kolekcijomis, kurias norės įsigyti ne vienas. Toks gyvenimas, tokia ateitis ir meninės išraiškos pristatymas tikrai svarbus ne tik moksleiviams, bet ir jų kūrybiniams vadovams.

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite