Aukso juosta AUKSO vertės Veiverių parko atidaryme

Vilija Čiapaitė

Prieš kelerius metus Prienų rajono savivaldybė parašė projektą „Veiverių miestelio laisvalaikio erdvės sutvarkymas“, pritaikant infrastruktūrą visuomenės poreikiams. Pasak Veiverių seniūnijos bendruomenės centro vadovės Daivos Venslovienės, buvo daug karštų diskusijų, kol buvo prieita prie vieningos nuomonės – būtina sutvarkyti miestelio parką.

Veiverių seniūniją kaskart pamėgsta vis daugiau jaunų šeimų. Čia jos įsikuria, o mažieji pamilsta šį žaluma ir tvarkingumu pasižymintį miestelį. Tai džiugina ir senuosius veiveriškius.

Parko praeitis ir kelias iki to, koks yra dabar

Veiverių seniūnijos bendruomenės centro vadovė Daiva Venslovienė prisimena, jog daug triūso įdėdavo parko tvarkymui mokiniai, tačiau teko to atsisakyti. Teko ieškoti kelių, takelių, daug pastangų teko įdėti, kad parkas atgimtų ir jos, pagaliau, pasiteisino!

Buvo parašytas projektas. Projekto įgyvendinimo metu buvo atnaujintas Veiverių parkas, kuris puikiai įsiliejo į motinos gamtos glėbį. Jau dabar jaunos šeimos su atžalomis karštomis vasaros dienomis atrado vėsos ir pavėsio erdves. Vaikų žaidimo aikštelė ypač patinka mažiesiems. Daug suolelių, o nuo tvenkinių sklindant vėsuma atgaivina.

Panaršiusi internete sužinojau, jog ši viešoji erdvė buvo įkurta dar 1866 m., o parke jau nuo tada yra išlikę 3 tvenkiniai, retų rūšių medžiai (Sukačiovo maumedis, juodosios pušys). Pasak vietinių, tvenkinius kasė seminaristai, o tarp jų ir pats Antanas Kučingis ir jo klasiokai. Čia jie eidavo ir mokytis, pailsėti. Antanas Kučingis (tikroji pavardė Kučinskas) gimė Mauručiuose. Tai Lietuvos dainininkas (bosas), karininkas (majoras), karo topografas, politinis kalinys ir, pasak pirmojo operos boso partijų atlikėjo, pedagogo ir režisieriaus Petro Olekos, „Lietuvos bosų karalius“. 1989 m. jo vardu ir pavadinta Veiverių meno mokykla, įsikūrusi buvusiame Mokytojų seminarijos pastate. Čia pastatytas dainininko biustas (skulpt. Danutė Danytė-Varnauskienė). Jo garbei prie mokyklos pasodintas ąžuolas… Ąžuolų čia yra jau ne vienas, tarsi menantys, jog seminarijoje mokėsi daug vidine stiprybe pasižymėjusių mokinių.

Bandyta nenumarinti, bet atgaivinti

Visi veiveriškiai pamena, jog ne viena talka vykdavo tvarkant parką, bet juk reikėjo išvalyti tvenkinius, kad juose veistųsi žuvys, kad būtų tvirti takeliai, išvalytos erdvės, atsirastų suoleliai. Čia reikėjo didelių investicijų, tad šio sunkaus ir kartu širdžiai mielo darbo ėmėsi Veiverių seniūnijos bendruomenės centro vadovė Daiva Venslovienė. Teko, manau, ne kartą suremti pečius su kitomis bendruomenėmis, Veiverių seniūnu Vaclovu Ramanausku, Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku ir kitais, kad įrodytų, kad ši erdvė ne reikalinga, bet BŪTINA! Reikėjo ją nenumarinti, bet atgaivinti!

Aukso juosta parko atidaryme

Prieš parko atidarymą Veiverių Šv. Liudviko bažnyčioje vyko mišios. Po jų į parko atidarymą atvyko Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas, gausus būrys Tarybos narių, kurie patikėjo, jog ši erdvė reikalinga Veiveriams. Meras, Veiverių seniūnijos bendruomenės vadovė ir seniūnas perkirpo auksinę juostelę, tad oficialiai parkas atidarytas. O juostelės spalva – tarsi įvertinimas, jog Auksinis parkas to vertas!

Visi ceremonijoje dalyvavę svečiai ir vietiniai pasikalbėdami perėjo gražiai sutvarkytais takeliais ir kai kurie jau planavo, kas kur dar bus. Juk veiveriškiai mėgsta iššūkius, jie juos įveikia ir įveiks. Tokio dydžio erdvėms prižiūrėti reikės daug darbo ir daug rankų. Ir tikiu, kad parkas po gerų metų bus dar jaukesnis, mielesnis. Čia rinksis tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus veiveriškiai, atsives draugus, pažįstamus ir čia virs gyvenimas!

Meno mokyklos-filialo kiemelyje karaliavo šventinis šurmulys

Vos tik įžengus į Prienų meno mokyklos Veiverių A. Kučingio filialo kiemą, visus pasitiko batutas, įvairios karuselės ir inovatyvūs žaidimai, tiro kampelis, tolėliau – mugės dalyviai. Čia galėjai pasigardžiuodamas suvalgyti spurgyčių, užsigerti giros. O dar tolėliau kvapais masino šiupininė, plovas. Kiekvienam savo, tačiau mažiesiems ypač patiko burbulų ir blizgučių fiesta su „Smagučiais“, susidomėjo jie Prienų krašto muziejaus ir Skriaudžių bibliotekos edukacijomis.

Scenoje sveikinimo žodį Seimo nario Andriaus Palionio vardu pasakė jo padėjėja Valė Petkevičienė. Šaunus Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko, Tarybos narių nuoširdūs sveikinimai ir palinkėjimai suteikė visiems džiugių akimirkų.

Pagaliau grupės „Kitava“ koncertas ir linksmi pokalbiai tarpusavyje. Juk jau ne vienerius metus kaip kumštis susivieniję veiveriškiai žino, jog STIPRŪS tik KARTU. Jie ir laikosi to šūkio, nes puiki komanda, kuri juos veda, niekada nenuvylė. O tai gali būti puikus pavyzdys ne vienai bendruomenei.

Taip pat skaitykite