Atsižvelgiant į itin sudėtingą situaciją, pasitikėjimo procentas yra aukštas

Po to, kai mūsų laikraštyje buvo išspausdintas straipsnis „Savivaldybės darbas įvertintas neigiamai“, kuriame pateikėme naujienų portalo kvitrina.com organizuotos apklausos „Kaip vertinate Prienų rajono valdančiosios daugumos veiklą?“ rezultatus, savo nuomones šiuo klausimu išsakė rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas ir administracijos direktorius Algis Marcinkevičius.
Mero V. Bujanausko manymu, apklausoje dalyvavo ne itin daug rajono gyventojų (262 portalo lankytojai – red. pastaba), todėl rezultatus reikia vertinti atsargiai. Visgi, anot mero, 38 proc. respondentų teigiama nuomonė rodo, kad rajono valdžios veikla vertinama pakankamai aukštai. Esą šios kadencijos Tarybai tenka didžiulė atsakomybė, priimant kardinalius sprendimus šilumos, atliekų tvarkymo ir švietimo srityse. Meras neabejoja, jog būtent sudėtinga situacija šilumos ūkyje daugiausiai lėmė neigiamus savivaldybės veiklos vertinimus. V. Bujanauskas įsitikinęs, jog dabartinės valdančiosios koalicijos priimti sprendimai leis ženkliai sumažinti šilumos kainą, be to, bus pastatyta biokatilinė.
Meras taip pat išsakė nuomonę, kad atliekų tvarkymo metodika turėtų būti vienoda visoje šalyje, tada būtų mažiau spekuliacijų, o savivaldybės sprendimai šiuo klausimu turi būti derinami su partneriais iš kitų savivaldybių, su kuriais ir buvo įsteigtas Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras.
Anot mero, savivaldybės veikla visada bus kritikuojama, nes šiuo metu yra stipriai varžoma finansiniais ištekliais ir bendra ekonomine situacija šalyje, tačiau savivaldybėje daroma ir padaryta daug gerų darbų.
Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius, komentuodamas apklausos rezultatus, pabrėžė, kad šios kadencijos valdančiosios daugumos veikla įvertinta aukštai, nes lyginant su Seimo (4,2 proc.) ir Vyriausybės (10,8 proc.), – 38 proc. didžiulis skirtumas.
Pasak administracijos vadovo, šios kadencijos valdžia vienu metu susidūrė su neeiliniais ir labai reikšmingais iššūkiais: staigiu savivaldybės biudžeto sumažėjimu, žymiai padidėjusiu lėšų poreikiu (ypač investiciniams projektams), gyventojų, tame tarpe ir mokinių skaičiaus mažėjimu, ir šilumos bei atliekų tvarkymo ūkiai reikalavo neatidėliotinų sprendimų. Esą jei sprendimai, pelnę ir prieštaringų vertinimų, nebūtų buvę priimti, ateityje sulauktumėme katastrofiškų padarinių.
Administracijos direktoriaus teigimu, buvusios sviesto gamyklos ir Jiezno katilinės perėmimai buvo svarbūs ir naudingi žingsniai, nes UAB „Prienų energija“ jau pradeda abejoti, ar jai verta perduoti savivaldybei Balbieriškio katilinę, nors žodinis susitarimas buvo pasiektas.
A. Marcinkevičius pripažino, kad dėl įtempto darbo grafiko administracija ne visada spėja laiku paviešinti gyventojų labui atliktus darbus. Jis įsitikinęs, jog dabartinė koalicija turi tvirtą stuburą, todėl užplanuoti darbai bus įvykdyti ir tarnaus rajono gyventojų gerovei.
Administracijos vadovas teigė, jog veiklos įvertinimas būtų buvęs dar aukštesnis, jei būtų pavykę užkirsti kelią patekimui į viešąją erdvę melagingai informacijai, kurią pastaruoju metu skleidžia kai kurie opozicijos nariai.

Taip pat skaitykite

7 komentarai

  1. Prienis

    Iš administracijos vadovo būtų įdomu sužinoti, kokią melagingą informaciją skleidžia opozicija? Manau, kad jeigu tokios „informacijos“ nėra, tai opozicijos kritika teisinga. O, kad administracijos vadovui sunku su matematika, tai jau seniai aišku.

  2. Parodija

    Patiko Marcinkeviciaus „muzikantiskas“ pastebejimas, kad jei butu pavyke uzkirsti kelia opozicijai, tai visuomene juos vertintu dar auksciau (nes ir dabar jiems tai atrodo kaip pagyrimas). Parodija!!! Kaip gerai butu kad nebutu opozicijos, ar ne? Genialu, Marcinkeviciau, genialu!!!! Jus labai „talentingas“! O jusu dueto partneris Bujanauskas irgi nenusileidzia! Du pajacai realybes sou „Prienu savivaldybes parodija“…