Atsisveikinimas su eglute

IMGP9495Diena truputį pailgėjo, o senoliai pasakytų – per gaidžio žingsnį.

Visi džiūgauja, nes tamsa pamažu traukiasi, o ir noras sugrįžti į senas gyvenimo vėžes labai jau didelis. Juk jau toks kalendorius, kad vos ne kiekvieną mėnesį – kokios nors šventės ir joms reikia pasiruošti, kai ką keisti.

Be to, beveik visus aplankęs Senis Šaltis jau pradėjo ruoštis namolio, nes jo misija baigta ir pas mus jis sugrįš tik gruodžio pabaigoje. O kad jis ramia sąžine galėtų išvykti, būtina užgesinti miesto centre vis dar šviečiančią eglutę ir išvežti miškan nupuoštas, apdžiūvusias, neseniai taip akį džiuginusias žaliaskares.

Mažieji Prienų gyventojai, vedami tėvelių, atnešė iš namų eglutes, o kad jų išlydėtuvės nebūtų liūdnos, padainavo mažieji nykštukai.

Tačiau vyko ne tik kalėdinės eglutės palydėtuvės, bet ir konkurso „Sukurkime šventę kartu“ dalyvių apdovanojimas.

Juk prieš Kalėdas, kas kaip galėjo ir išmanė, puošė ne tik nuosavus namus, kiemus, bet ir darbo vietas. Komisijai teko gana sudėtingas darbas, tačiau jis buvo ir širdžiai mielas. Jie džiaugėsi, kad Prienai ir prieniškiai gyveno šventinėmis nuotaikomis. Papuoštos sodybos, balkonai savo šviesa skleidė ne tik grožį, bet ir gerą nuotaiką ne tik šeimos nariams, bet ir aplinkiniams. O grožiu dalinosi UAB „Prienų butų ūkis“, Prienų globos namai, Prienų kelių tarnyba, UAB „A. Karalius ir Ko“, Linos Bernatavičienės meniškai dekoruoti langai, „Revuonos“ pagrindinė mokykla ir daug kitų. Privačias valdas turinčių prieniškių gausybė, tai Vilija ir Deimantas Taruliai, Danutė ir Darius  Pašukevičiai, Odeta ir Algis Valatkai, Aušra ir Sigitas Bartusevičiai, Vaida ir Algirdas Zdaniai, Laima ir Ričardas Bagdonai, Loreta Dačkienė, Kęstutis Jurkėnas, Aušra Repšytė, Dalia ir Kęstutis Kreivėnai, Vida ir Bernardas Liaudinskai, Žemaičių ir Kabašinskienės šeimos, Erika ir Vidas Paplauskai, Audrius Jančiauskas, Rimvydas Kižis, Išganaičių, Danilevičių, Bučių, Laimutės ir Alberto Jurgelaičių, Virginijos Mozūrienės ir Tamulevičių namų valdos, Vilija ir Antanas Krasnickai, Audrutė ir Artūras Gališanskiai, Darius Žilinskas, Rasa ir Arūnas Malinauskai, Nijolė ir Vidmantas Petraškai, Daiva ir Antanas Balčiukynai.

Visų nesuminėsi ir visų nesužiūrėsi, tačiau malonu, kad kasmet vis daugėja mokančių ir norinčių papuošti kraštą, savo gyvenamąją vietą ir taip dalintis šviesos pliūpsniais ir šventine nuotaika.

Po gražių eglutės palydėtuvių susirinkusius pakvietė pažiūrėti spektaklį „Kalėdiniai Pifo nuotykiai“.

Vilija Čiapaitė

 

Taip pat skaitykite