Atsakingoms institucijoms įteiktas atviras pareiškimas dėl banko SNORAS bankroto proceso neskaidrumo ir administravimo išlaidų sąmatos

Pranešimas spaudai

783 Lietuvos Respublikos piliečiai atviru pareiškimu kreipėsi į BAB banko SNORAS bankroto administratorių Neilą Cooperį, Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską, Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių, Lietuvos Respublikos finansų ministrę Ingridą Šimonytę ir VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ direktorių Raimundą Žilinską, ragindami nedelsiant peržiūrėti ir sumažinti banko SNORAS bankroto administravimo išlaidų sąmatą, taip pat paviešinti visą reikšmingą informaciją ir detales apie faktinę banko būklę prieš ir po banko nacionalizavimo bei pateikti visuomenei išsamią ir pagrįstą visų su banko byla tiesiogiai susijusių Lietuvos valstybinių institucijų veiksmų ataskaitą.
„Šiuo atviru pareiškimu siekiame atkreipti atsakingų institucijų ir asmenų dėmesį į tai, kad skaidriu banko SNORAS bankroto procesu yra suinteresuoti ne tik dėl banko nacionalizavimo nukentėję asmenys, bet ir tie, kurie jame nelaikė savo pinigų, nes kalbame apie banką, kuris sėkmingai dirbo daugiau kaip 15 metų prižiūrimas Lietuvos banko pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, o kilus problemoms nėra atsakingų asmenų ir nėra kam atlyginti nuostolius. Čia paliečiamas pasitikėjimo valstybe klausimas“ – tvirtino vienas iš atvirą pareiškimą pasirašiusių asmenų Rimvydas Gužauskas.
„Bankroto administravimui lengva ranka skirta tiek pinigų, kad jų būtų užtekę visiems mažiausias sumas bankui patikėjusiems kreditoriams. Tai buvo žmonių sunkiai uždirbti pinigai, o už pasitikėjimą valstybės institucijų darbu dabar jie šmeižiami ir žeminami netgi aukščiausių valstybės pareigūnų, vadinami vagimis ar oligarchais. Bankas netgi nebankrutavo, o šių socialiai pažeidžiamų, neturte gyvenančių žmonių pinigus valstybės dėka pasiims bankroto administratorius. Jo dienos uždarbis didesnis nei šių kreditorių ne vienų metų santaupos. Be komentarų“ – kalbėjo taip pat pareiškimą pasirašiusi Dalia Matelienė.
Pareiškimą pasirašę asmenys tikisi, kad į jų kreipimąsi bus tinkamai sureaguota skubiai imantis visų įmanomų priemonių siekiant užtikrinti, kad banko bankroto procesas vyktų skaidriai ir viešai, kad nebūtų švaistomi banko kreditoriams priklausantys pinigai ir ignoruojami jų interesai.
Banko kreditoriai – bankrutuojančio banko SNORAS obligacijas ir indėlių sertifikatus įsigijusių asmenų grupė, jau vienijanti virš 700 narių. Grupė susibūrė 2011 m. lapkričio 20 d. ir siekia atgauti savo lėšas, kurios dėl jiems nesuprantamų priežasčių iki šiol nėra grąžintos. Banko kreditoriai, siekdami savo tikslo, yra pasirengę geranoriškai bendradarbiauti su visomis atsakingomis institucijomis ir ginti savo interesus bet kokiomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis.

Taip pat skaitykite