Ataskaitinių susirinkimų maratonas prasidėjo Išlauže

IMGP0778Kovo 6 d. Išlaužo seniūnijoje įvykusiu ataskaitiniu susirinkimu prasidėjo Prienų rajono seniūnijų ataskaitų maratonas.

Seniūnas Tomas Skrupskas pranešimo pradžioje pasakė, jog pasistengs apžvelgti seniūnijos veiklą, atkreips daugiau dėmesio į aktualijas, o ne žarstys skaičius.

Vis tik buvo įvardinta keletas skaičių, ir jie nebuvo pozityvūs, nes per 2013 metus 180 gyventojų mažiau deklaravo savo gyvenamąją vietą seniūnijoje. T. Skrupsko manymu, tam įtakos turėjo ne tik natūralūs pokyčiai, bet ir emigracija. Tačiau seniūnas pabrėžė, jog šiose vietovėse yra ne tik patogu gyventi, bet ir vystyti verslą.

T. Skrupsko teigimu, seniūnijos darbuotojams tenka spręsti įvairius klausimus, bet kelių tvarkymo, saugumo ir socialinės problemos yra prioritetinės.

Seniūnijoje yra 59 km kelių ir tik 9 km asfalto danga, todėl rūpesčių su jų priežiūra pakanka, ypač pavasarį. Seniūno pastebėjimu, patys žmonės barbariškai elgiasi su keliais, važinėdami jais polaidžio metu sunkiasvore technika.

T. Skrupskas atkreipė susirinkime dalyvavusių savivaldybės vadovų dėmesį į tai, jog būtina spręsti klausimą dėl kapinių plėtros, nes dar 5 metai ir laidojimo vietų jose neliks.

Savo ataskaitoje seniūnas daug dėmesio skyrė žmogiškiesiems santykiams ir bendruomeniškumui, nes, anot jo, kartu galima nuveikti daug gerų darbų. Šį teiginį patvirtino ir mokyklos direktorė Rasa Žilinskienė, pateikusi informaciją, jog rėmėjų pagalba buvo įrengta ikimokyklinio ugdymo grupė. Primename, jog Išlaužo pagrindinėje mokykloje veikia Dienos centras, o nuo šių metų suformuotos dvi ikimokyklinio ugdymo grupės. Šis faktas liudija, jog mokykla eina tinkamu keliu, bet, administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus pastebėjimu, tokios sąlygos galėjo būti sukurtos gerokai anksčiau.

Mokykloje mokinių skaičius realiai nepakito, bet keičiasi ugdymo prioritetai. Direktorės teigimu, šiuolaikiniai mokiniai yra kitokie, nes jiems nėra autoritetų, jų asmeniniai poreikiai viršesni už visuomeninius, todėl mokykloje daug dėmesio skiriama santykių pozityvumui ugdyti.

Administracijos direktorius A. Marcinkevičius pabrėžė, jog nesiruošia vertinti, ar seniūno ataskaita buvo gera, ar ne, nes patys seniūnijos gyventojai gali spręsti, kaip dirba seniūnijos darbuotojai, ar dar yra trūkumų. Administracijos vadovas sakė, jog jam patiko pasirinkta ataskaitos forma, o ir seniūno darbais yra patenkintas.

Susirinkime dalyvavo ir Seimo narys Vytautas Kamblevičius, ir, kaip jau įprasta, pažėrė priekaištų rajono ir respublikinei valdžiai net už tai, kad derlingame krašte gyvenantys žmonės prašo pašalpų. Seimo narys, kalbėdamas apie mokyklas ir švietimą, panoro grįžti į Smetonos laikus, kuomet buvo gerbiami mokytojai, o dėl šiuolaikinių mokinių elgesio esą kalta švietimo sistema.

Mokyklos direktorė replikavo, jog tai netiesa, nes pirmiausiai viskas priklauso nuo santykių šeimoje, tėvų požiūrio į tuos pačius mokytojus. Įdomiausia tai, jog kalbėdami apie tarpukario laikus, visi kažkodėl pamiršta, kad mokyklos dažniausiai būdavo tik rajonų centruose, o ir santykiai tarp vaikų ir tėvų buvo kitokie.

Seimo nario bandymas visus kaltinti dėl neveiklumo buvo sustabdytas vienos išlaužiškės pasakymu, jog užtenka politikams vieniems ant kitų „varyti”, nes jie išrinkti į Seimą ir visi turi rūpintis žmonių gerove.

Kritiškai sistemos ir ypač valdančiųjų atžvilgiu pasisakė ir Tarybos narys Jonas Vilionis, kurio teigimu greitai ir kaimo vaikai nežinos, iš kur atsiranda pienas. J. Vilionio įsitikinimu, kol rajone nebus sudarytos normalios sąlygos veikti verslui, nieko gero laukti nereikia, nes ir toliau žmonės bėgs į užsienį.

T. Skrupskas priminė Tarybos nariui, jog vyksta seniūnijos ataskaitinis susirinkimas, o ne politiniai debatai.

Prienų PK atstovas Albinas Jakimavičius pastebėjo, jog Išlaužo seniūnijoje gan ramu, o ir padarytų nusikaltimų išaiškinimas siekia 77%. Taip pat buvo pristatyta nauja Išlaužo apylinkės inspektorė Vaida Plioplienė.

Susirinkimo pabaigoje seniūnas apibendrino ataskaitą ir išskyrė problemas, kurias būtina spręsti: kapinių plėtra, kelių remontas ir aikštelės medžių šakoms surinkti įrengimas.

Taip pat skaitykite