„AsMeniškoje“ – gėlių ir meno dirbinių namų šiluma

DSC_0135

Vilija Čiapaitė

Birštonas, kuriame galima atrasti nuostabių kamerinių erdvių gamtoje, visuomet sulaukia nemažo poilsiautojų ir vietinių dėmesio. Tačiau drėgni rudeniški orai, o ką jau sakyti apie artėjančią žiemą, daugelį verčia ieškoti pastogės, kur būtų galima atrasti ramią ir jaukią vietelę.

Ir štai, bebraidydama po geltonais lapais nuklotus takus, pajutusi stingdančius rudeninio vėjo pirštus, patraukiau J. Basanavičiaus aikštėje įsikūrusios krautuvėlės „AsMeniška“ link.

Čia – gėlių, draugiškai susigyvenusių su vienetiniais keramikos dirbiniais, kosmetikos iš natūralių augalų, valgomųjų kremų, Beatos ledų ir kitokių malonybių gimtieji namai. Čia atradau ir meniškos sielos savininkę Kristiną, kuri tarsi šių grožybių pagrindinė dalis.

DSC_0128

Rodos, be jos nežydėtų gėlės, nesipuikuotų ant stalo rudeniu dvelkianti gilių ir medžio lapų grandinėlė, nekvepėtų ką tik pagaminta, šviežiai skrudinta kava iš Kosta Rikos. Besigardžiuodama ja sužinojau, jog šios kavos neįsigysi didžiuosiuose prekybos centruose, nes savininkė pati ieško ir atranda tiekėjus, kurie parsiveža neskrudintas pupeles iš kavos augintojų, ir čia, Lietuvoje, skrudina. Jas įsigyja tik tie, kuriems rūpi ne kiekybė, o kokybė. Tad, manau, tokios kavos norėtų paskanauti ne vienas kavos gurmanas.

DSC_0121

Kiekvienas daiktelis „AsMeniškoje“ turi savo vietą, savo gyvenimą. Vaikštai ir ilsiesi. O kaip nesiilsėsi, nes stebėdama gyvenimą šioje krautuvėlėje suvoki, jog tik meniškos sielos žmogus gali suteikti šiai nuostabiai vietai gyvybę, aromatų harmoniją. Čia pat tylą sudrumsčia paukštelių čiulbesys, lyg sakydamas, jog čia visada vasara, visada gali pasijusti laukiamu.

Čia, gėlių ir vienetinių daiktelių krautuvėlėje, gali išgerti ir žolelių arbatos, kuri sušildys ne tik sužvarbusias rankas, bet ir vidų. Besigardžiuodamas ja gali tyliai stebėti gyvenimą, kuris puikiai atspindi Birštono žmones, svečius, pakeleivius.

Čia ir puokštės, kurias užsakai, turi ypatingų galių. Kristina niekuomet nesuriš puokštės šiaip sau. Prieš kurdama gėlių kompoziciją, ji tarsi tarp kitko paklausia, kokia proga, kokio amžiaus, kokius darbus dirba žmogus, kuriam bus dovanojamos gėlės. Tai ypač malonu, nes puokštėje gali atrasti gėlių kalba pasakytas mintis.

Beje, čia būna ir jaukūs muzikos vakarai, kuomet susirenka nemažas būrys muzikos, o ypač džiazo, mylėtojų. Juk ne paslaptis, kad Birštone šios muzikos mylėtojų yra tikrai nemažai.

Ne visi žino, jog čia, „AsMeniškoje“ galima išsinuomoti ir inventorių šventėms, renginių atributiką.

Vienas gana žinomas žmogus, pabuvęs vakaronėje šioje gėlių ir visokių grožybių aplinkoje, Kristinai pasakė, jog gal krautuvėlės savininkė save pavadintų „AšMeniška“, ir tame dviejų žodžių junginyje būtų viskas pasakyta – tik meniškos sielos žmogus gali sutalpinti tiek daug gėrio mažame plote, jo neperkraudamas.

O juk ne už kalnų Visų Šventųjų, Kalėdinės šventės. Ir tereikia tikėtis, kad kiekvienas, užsukęs į „AsMenišką“ krautuvėlę, atras tai, ko geidžia akis ir leidžia piniginė. Juk čia dirba žmonės su meniška siela ir auksinėmis rankomis.

Taip pat skaitykite