Arvydo Martinaičio personalinė tapybos paroda „Individualios istorijos“

IMGP8115

Vilija Čiapaitė

Nuo gegužės vidurio Birštone kurhauzo galerijoje eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos dėstytojo, tapytojo, parodų ir įvairiausių simpoziumų kuratoriaus Arvydo Martinaičio personalinė tapybos paroda „Individualios istorijos“.

Menininko darbai tarsi eksperimentinė dirbtuvė, kur tarsi siekiama išbandyti tapybą nemaišant spalvų ir taip susidaro įspūdis, kad viskas perpinta, o gal, sakyčiau, truputį sujaukta.

Darbai tapyti išraiškingi, tačiau jų centrinė kompozicija abstrakti. Pavidalai sudaro chaotiškumo įvaizdį, tačiau spalvų gausybėje jie tarsi raibuliuoja, taip priversdami įdėmiai žvelgti į menininko norėtą pavaizduoti pavidalą.

Tačiau gerai įsižiūrėjus pradedi pajusti spalvų ir menininko dvasinį ryšį su darbais. Juose gali atrasti elementų, kurie sudaro vaizdą, kad visame gyvenimiškame gaivale yra detalių, kurios traukia akį. Drobėse matyti įvairiausi žaidimai suaugusiems, o kitur gi gali pajusti spalvų gausą, kurios verčia stebėtis.

Beje, mažytėse drobėse gali pamatyti puikius darbus, kas tarsi paneigia menininko mintį, kad jis tapo be atspalvių. Juose gausu atspalvių ir gilios minties pamąstymams, suvokimui, kad pasaulis yra įvairiaspalvis.

Trumpai apie menininką

Arvydas yra kilęs iš garsios dailininkų Martinaičių šeimos. Jo senelis Jonas buvo populiarus tarpukario laikų karikatūristas, vienas iš lietuviškojo komikso pirmtakų. Tėvas Antanas – įvairiapusio talento menininkas, impulsyvus ir išskirtinai produktyvus dramatiškos lemties tapytojas ir poetas. Pristatęs darbus Arvydas savo kūrybą apibūdino kaip ekspresyvią, daugialypę, su daugybe spalvų ir atspalvių.

Mokėsi A. Martinaitis Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume, kur įgijo restauravimo specialybę. Toliau studijavo Dailės akademijoje. Yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, turi oficialų meno kūrėjo statusą, kurį suteikia Lietuvos kultūros ministerija.

Taip pat skaitykite