Artūras Zuokas tiki, kad Loreta Jakinevičienė turi galimybių patekti į Seimą vienmandatėje apygardoje 

IMGP5939

Vacys Staknys

Birželio 17 d. Prienuose vyko „Liberalų sąjungos“ ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ visuotinis vietinių skyrių susiliejimo susirinkimas. Tiksliau, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Prienų skyriaus nariai įsiliejo į „Laisvės sąjungos“ Prienų skyriaus gretas. Tiesa, bendros partijos pavadinimas pasikeitė į „Laisvė ir teisingumas“. Naujo skyriaus pirmininku iki metų pabaigos išliko Algirdas Kederys. Prie keturių buvusių pavaduotojų prisijungė dar penki ir skyriaus veiklą koordinuos apskritojo stalo dešimtukas. 

IMGP6005

Į negausų buvusios „Liberalų sąjungos“ skyrių (50 narių) įsiliejo arba ruošiasi įsilieti iki 200 buvusių „tvarkiečių“. Loreta Jakinevičienė, paklausta, kaip jaučiasi įsiliejusi į skyrių, kuriame keletą kartų mažiau narių, atsakė, jog esmė ne skaičiai, o jos komandos stiprybė, pasitikėjimas bei tikėjimas. Politikė, kuri aktyviai dalyvavo darbo grupėje, ruošusioje trijų politinių jėgų sujungimo dokumentus ir naujos politinės jėgos programą, teigė, jog jungtis visada smagiau nei skirtis.

IMGP5983

L. Jakinevičienė išrinkta partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidate rinkimuose į Seimą Dainavos vienmandatėje ir daugiamandatėje apygardose. Tiesa, jos numeris sąraše bus aiškus po partijos valdybos posėdžio. Partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmasis pavaduotojas Artūras Zuokas įsitikinęs, jog Dainavos vienmandatėje apygardoje L. Jakinevičienė pateks į antrąjį turą ir turi šansų laimėti. 

A. Zuokas mano, kad partijai pavyks suburti 10–12 Seimo narių frakciją, kuri bus stipri koalicijos partnerė su idėjomis ir pasiūlymais. Politiko manymu, dabartinė rinkimų sistema yra subalansuota ir pereiti tik prie daugiamandačių apygardų nėra prasmės. Tiesa, anot A. Zuoko, Seimo narių skaičius galėtų būti mažesnis. Buvo ir pasiūlymas sumažinti jų skaičių iki 101, bet jis nebuvo palaikytas. Jo manymu, rinkimai į Seimą turi vykti pavasarį, o kadencija trukti penkerius metus.

Po dviejų politinių jėgų susiliejimo bus pasikeitimų ir Prienų rajono Savivaldybės taryboje. Pasak partijos „Laisvė ir teisingumas“ Prienų skyriaus pavaduotojo Algio Marcinkevičiaus, jau šio mėnesio posėdyje bus pristatyta nauja frakcija, kurioje bus 6 Tarybos nariai, ir jinai taps antra pagal dydį Taryboje. 

Su partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašu į Tarybą patekęs Vaidas Kupstas patvirtino, jog toliau liks su pasirinkta komanda ir dirbs naujai sukurtoje frakcijoje. Pasak Tarybos nario, jam svarbi ne priklausomybė kokiai nors partijai, o žmonių gebėjimas dirbti bendram tikslui. 

Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, sveikindamas naujos politinės jėgos atsiradimą, be jokios abejonės, suprato, kad šių dviejų jėgų susiliejimas į vieną darinį taps iššūkiu ir socialdemokratams. 

Taip pat skaitykite