Artiomas Marchockis: „Požiūris į fizinį ugdymą mokyklose turi keistis“       

Viktoras Arbačiauskas

Sėkmingas Prienų rajono savivaldybių mokyklų pasirodymas Lietuvos mokyklų žaidynėse ne tik parodė, jog rajono mokiniai turi nemažą potencialą, bet ir išryškino problemas. Būtent apie jas ir galimus jų sprendimo būdus buvo diskutuota su Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiuoju specialistu, atsakingu už sportą, Artiomu Marchockiu.

A. Marchockis pasidžiaugė, jog pavyko pasiekti aukštų rezultatų Lietuvos mokyklų žaidynėse. Laimėta pirmoji vieta III rajonų grupėje, „Žiburio“ gimnazija buvo geriausia tarp gimnazijų, „Ąžuolo“ progimnazija – ketvirta tarp miestų progimnazijų, o Išlaužo pagrindinei mokyklai įteikti bronzos apdovanojimai už pasiekimus tarp kaimo vietovių pagrindinių mokyklų ir progimnazijų. „Ąžuolo“ progimnazijos plaukikai buvo greitesni tarp savo bendraamžių.
Visgi, reikia paminėti, jog rajono lygio varžybose dalyvauja ne visų švietimo įstaigų komandos. A. Marchockio teigimu, tokiose rajono varžybose, kaip kvadratas, lengvoji atletika, „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ turi dalyvauti visų mokyklų atstovai, nes tai fizinio ugdymo pagrindai.
Švietimo ir sporto skyriaus specialistas įsitikinęs, jog mokyklų vadovai atsakingai pažvelgs į problemas ir situacija su masiškumu pagerės.
A. Marchockis pažymėjo, jog džiugu, kai iniciatyvos imasi pačios mokyklos ir nuima dalį krūvio  nuo Prienų KKSC.  Pasak specialisto, bus ieškoma būdų suaktyvinti fizinį ugdymą ir įtraukti į tai kuo platesnį ratą fizinio ugdymo specialistų, politikų, visuomenės.

Paplūdimio futbolas – tai kita specifika

A. Marchockis sutinka, jog įrengtos paplūdimio aikštės įveiklinimas išlieka problema, nes rajono futbolo bendruomenėje didelio susidomėjimo šia sporto šaka nėra, o VšĮ „Nemuno futbolo centro“ tikslai nukreipti į vaikų ir didelio futbolo puoselėjimą. Paplūdimio futbolas – tai visiška kita specifika, todėl nemano, jog artimiausiu laiku bus surasti sprendimai dėl Prienų rajono komandos dalyvavimo paplūdimio futbolo pirmenybėse. Visgi, sporto funkcionierius įsitikinęs, jog būtini sprendimai ir plati diskusija dėl paplūdimio futbolo aikštelės įveiklinimo.

Mokyklų sporto bazės gerėja

Pasak A. Marchockio, savivaldybę pasiekė gera žinia, jog Nacionalinė sporto agentūra skyrė „Revuonos“ pagrindinės mokyklos rekonstrukcijai 500 000 eurų. Dar per 250 000 eurų turės prisidėti savivaldybė. Šiemet tvarkomas Veiverių T. Žilinsko gimnazijos stadionas. Deja, bet savo eilės turės palaukti Išlaužo ir Skriaudžių pagrindinių mokyklų stadionai.
Straipsnio autoriaus manymu, nereikia pamiršti ir apie sporto sales mokyklose. Jei bendrai daugumoje švietimo įstaigų sąlygos geros, tai  „Žiburio“, Jiezno ir Stakliškių gimnazijose situacija prasta. Deja, iš valdžios pažadai girdimi tik dėl „Žiburio“ gimnazijos salės statybos, o dėl sporto salių kitose gimnazijose net pažadų negirdėti.
A. Marchockis pripažįsta, jog poreikiai didesni nei savivaldybė turi galimybių, bet dėmesys šias problemas spręsti jaučiamas.

Paprienės futbolo stadiono atgimimas – ne už kalnų 

Anot  A. Marchockio, pozityvi žinia atskriejo ir dėl Paprienės futbolo stadiono ateities. Jau sutvarkyti techniniai dalykai ir planuojama stadioną perleisti futbolo bendruomenei. Šio natūralios dangos futbolo stadiono įveiklinimas duotų didelį postūmį vystant futbolą.
Švietimo ir sporto skyriaus specialisto manymu, beliko sutvarkyti teisinius dalykus ir pradėti stadiono atgimimą. Primename, jog stadione penkerius metus vyko Prienų futbolo lygos kovos, vaikų turnyrai. A. Marchockio teigimu, šalyje trūksta stadionų su natūralia danga, todėl jis yra įsitikinęs, jog stadionas bus tinkamas futbolo komandų stovyklų organizavimui ir rungtynėms.

Epilogas

A. Marchockis įsitikinęs, jog rajono sporto bendruomenė, fizinio ugdymo mokytojai, Prienų KKSC ir kitų organizacijų treneriai supranta savo darbo svarbą auklėjant jaunąją rajono kartą. „Tikiu, jog kartu galime pasiekti gerų rezultatų“, – tikino Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis  specialistas Artiomas Marchockis.

Taip pat skaitykite