Aromaterapijos procedūrų nauda sveikatai

Egles-sanatorija-Birstone-mineralinio-vandens-biuvete-1_1920x1080_acf_cropped 2

Aromaterapija yra holistinis gydymo būdas, kurio metu natūralūs augalų ekstraktai naudojami sveikatos stiprinimui. Kartais aromaterapija vadinama eterinių aliejų terapija, kadangi aromaterapijos metu naudojami aromatiniai eteriniai aliejai, kurie gerina tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą.

Pastaruoju metu aromaterapija sulaukia daug pripažinimo mokslo ir medicinos srityse, todėl daugelis sveikatingumo įstaigų ir SPA centrų teikia aromaterapijos paslaugas. Eglės sanatorija Birštone yra viena iš populiariausių vietų, kur lankytojai gali mėgautis profesionalia ir kokybiška aromaterapijos procedūra.

Kaip veikia aromaterapija?

Aromaterapija veikia per uoslę ir odos absorbciją. Kitaip tariant, eterinių aliejų skleidžiamas aromatas mūsų organizmo ląsteles pasiekia kvėpuojant ir įsigeriant per odą. Aromaterapijos metu naudojami specialūs difuzoriai, inhaliatoriai, purkštuvai, druskos, kūno aliejai, kremai ar losjonai.

Yra žinoma beveik šimtas eterinių aliejų rūšių, kurie pasižymi skirtingu poveikiu. Vieni populiariausių: eukaliptų, levandų, imbiero, citrinos, citrinžolės, pačiulių, pipirmetės, rožių, rozmarinų, arbatmedžių, mandarinų, apelsinų ir kiti.

Aromaterapijos ištakos

Aromaterapijos tradicija siekia tūkstantmečius. Manoma, kad aromaterapijos ištakos siekia Senovės kultūras Kinijoje, Indijoje, Egipte ir kitose Rytų vietovėse, kada į balzamus ir aliejus buvo įmaišomi aromatinių augalų komponentai. Šiais komponentais prisodrinti balzamai ir aliejai buvo naudojami medicininiais ir religiniais tikslais – mūsų protėviai žinojo apie jų teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichikos sveikatai.

Eterinių aliejų distiliavimas (populiariausias aromaterapijos būdas) žinomas nuo X amžiaus, kada persai šią praktiką pradėjo taikyti sveikatos gerinimui. Žinios apie aromaterapiją Europoje pasklido apie XVI a., o XIX a. Prancūzijos gydytojai buvo pirmieji Europoje, pripažinę eterinių aliejų potencialą gydant ligas. Taip pat ir terminas „aromaterapija“ buvo sukurtas Prancūzijoje bei pirmąkart pavartotas 1937 metais prancūzų parfumerio ir chemiko R.M. Gattefossé knygoje, kuris prieš tai atrado levandų potencialą gydant nudegimus.

Aromaterapijos nauda

Aromaterapija turi galybę privalumų mūsų sveikatai. Pavyzdžiui, įrodyta, jog aromaterapija padeda sumažinti skausmą ir stresą, pagerina miego kokybę, palengvina chemoterapijos šalutinį poveikį, padeda kovoti su bakterinėmis, virusinėmis ar grybelinėmis ligomis, pagerina virškinimą, stiprina imunitetą ir dar daugiau.

Aromaterapija gali padėti pacientams, sergantiems astma, nemiga, depresija, vėžiu, erekcijos sutrikimais, artritu. Aromaterapija padeda karščiuojant, susiduriant su menstruacijų ciklo skausmais ar menopauze.

Be to, mokslininkai tvirtina, jog aromaterapija gali būti naudinga gydant Alzheimerio ir Parkinsono ligas, širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus. To priežastis – priešuždegiminis eterinių aliejų poveikis.

Ar aromaterapija gali būti rizikinga?

Dauguma eterinių aliejų yra saugūs, tačiau vartojant receptinius vaistus prieš aromaterapiją rekomenduotina pasitarti su gydytoju. Taip pat konsultacija su gydytoju prieš aromaterapijos procedūras rekomenduojama nėščiosioms ir krūtimi maitinančiomis moteris, sergantiems astma, epilepsija, padidėjusiu kraujo spaudimu, egzema ar psoriaze.

Be to, nors internete ir knygose galima rasti daug informacijos, kaip atlikti aromaterapijos procedūra, geriausia aromaterapijos procedūras atlikti su kvalifikuotais specialistais. Ypač, jei aromaterapija jums – neišbandyta naujovė.

Dirbdami su aromaterapeutu išvengsite galimų šalutinių poveikių dėl netinkamo eterinių aliejų naudojimo ir džiaugsitės geriausiais aromaterapijos rezultatais. Aromaterapeutas pritaikys geriausius eterinius aliejus pagal jūsų sveikatos būklę, atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir padės sudaryti ar papildyti gydymo planą, kad pasiektumėte savo tikslus.

Taip pat skaitykite