Ar ūkininkai ir rajono valdžia suras vienijimosi dedamąsias?

Vacys Staknys

Prienų rajono ūkininkų susirinkime nuskambėjo mintis surengti vasario mėnesį Tarybos posėdžio metu traktorių parodą, kurios metu galima būtų pasikalbėti su Tarybos nariais ir prisistatyti gyventojams. Jau kitą dieną Prienų rajono savivaldybė išplatino informaciją, kurioje ūkininkai kviečiami į susitikimus su valdžia seniūnijose. Prienų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė teigė, jog tokie susitikimai su ūkininkais vyksta kasmet: aptariamos naujienos, išgirstamos ūkininkų problemas, vyksta diskusijos. Pasak skyriaus vedėjos, bus proga išgirsti visų ūkininkų nuomonę apie žemės mokestį.

Meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, jog susitikimų metu tikimasi išgirsti ne tik Prienų ūkininkų sąjungos narių, bet ir kitų ūkininkų nuomones apie žemės mokestį, kaimo rėmimo fondo lėšų panaudojimą. Pasak savivaldybės vadovo, savivaldybė savo veiksmais negali suskaldyti ūkininkų bendruomenės, nes vienybės tarp jų nėra, ir tokia situacija nedžiugina. 

Ūkininkas Ovidijus Drūlia šiek tiek nustebo, jog rajono valdžia nutarė organizuoti susitikimus seniūnijose iškart po to, kai visos šalies ūkininkai Vilniuje parodė savo vienybę ir aiškiai išsakė savo reikalavimus bei ruošiasi dialogui su rajono valdžia. Jis priminė, jog į Vilnių vyko ne tik Prienų ūkininkų sąjungos nariai, bet ir kitų organizacijų bei pavieniai ūkininkai. „Reikia užkasti karo kirvį. Susėsti, pasikalbėti, išgirsti vieni kitus ir toliau taikiai gyventi. Gyvename vieni šalia kitų, tai kodėl nenorime įsiklausyti į problemas tų, kurie rajone kuria pridėtinę vertę, dalyvauja savivaldybės biudžeto surinkime?“, – retoriškai klausė Ovidijus Drūlia. 

Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Butkevičius pabrėžė, jog rimti klausimai salėse nesisprendžia. Bėda ta, jog dažniausiai matome tik problemų viršūnes. Žemės mokestis – viena jų, bet ir ją galima išspręsti. Bet yra svarbesnių darbų, kurie galėtų padėti suklestėti visiems. Jau galimos trumpos žemės ūkio produktų tiekimo grandinės. Čia reikalingi aiškūs ir greiti sprendimai, kurie leistų rajono žmonėms gauti produkciją iš pirmų rankų, be tarpininkų. O sukurta sistema padėtų smulkiems ūkininkams išgyventi.  Rajone labai aukšta žemės kaina. Kodėl niekam iš valdžios tai nerūpi? Pasak M. Butkevičiaus, ir rajono ūkininkai nelabai ieško galimybių daugiau užsidirbti. Kooperacija stringa.  Visgi, Prienų ūkininkų sąjungos pirmininkas įsitikinęs, jog kai kurie politikai supras, jog yra dalykų, kurie svarbesni nei principai.
Iš tiesų, situacija dviprasmiška, nes abejose pusėse yra ūkininkų. Bet, deja, atrodo, jog principai kol kas laimi. Ir tai jau problema.

Taip pat skaitykite