Ar reikia tikėtis rajono mokyklų tinklo pertvarkos?

IMGP5809

Vidmantas Venclovas

Rugsėjo 2 d. startavo naujas 2019/2020 m. mokslo metų sezonas. Į Prienų rajono mokyklas sugužėjo 2511 mokinių. Tai 33 mokiniais mažiau nei praeitais mokslo metais. Pasak Prienų rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Rimvydo Zailsko, šiemet sumažėjo mokyklų, kuriose suformuoti jungtinių klasių komplektai. Iš viso trijose pagrindinio ugdymo mokyklose sukomplektuotos 5 tokios klasės.

Tiesa, anot vedėjo, džiugina tas faktas, jog ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse vaikučių yra daug ir jų daugėja.

IMGP7039_4001

R. Zailsko įsitikinimu, dabar rajone suformuotas mokyklų tinklas yra gan optimalus, atitinka lūkesčius ir socialinį aspektą. Vertindamas situaciją gimnazijose, vedėjas atkreipė dėmesį į Jiezno, jo manymu, papildomus iššūkius dėl vaikų globos namų reorganizacijos. Gimnazijoje sumažėjo mokinių, bet, iš kitos pusės, išnyko nuogąstavimai, jog globos namų vaikai sukelia sumaištį. Dabar gimnazijos bendruomenė turi galimybę įrodyti, kad jų ugdymo rodikliai gali būti aukštesni. Vedėjo teigimu, kitose gimnazijose situacija išlieka stabili. Iš tiesų, Prienų rajono švietimo sistema šalies kontekste vertinama kaip stiprus vidutiniokas.

Deja, bet Prienų švietimo sistemoje yra ir problemų. Vedėjas paminėjo problemas su tiksliaisiais mokslais (matematika, informatika), bet nemano, kad skyrius nedaro žingsnių pagerinti situaciją. Štai, miesto mokyklos dalyvavo projekte, kuriame mokytojai turėjo galimybę pagilinti savo žinias. Jo manymu, matematikos ir informatikos mokytojai turi jausti atsakomybę ir ieškoti kelių pagerinti ugdymo kokybę.

R. Zailskas taip pat pažymėjo, jog kitais metais turi būti priimti sprendimai dėl mokyklų tinklo iki 2024 metų. Todėl pradės veiklą sukurta darbo grupė, kuri ir pateiks savo siūlymus dėl tinklo pertvarkos. Švietimo skyriaus vedėjas mano, kad vargu ar kas imsis uždarinėti ar naikinti mokyklas seniūnijose.

Vedėjas mano, kad mokyklų vadovams įvestas kadencijų ribojimas apsunkina jų paiešką, nes sumažėja socialinės garantijos, o atlyginimai taip pat neprideda užtikrintumo. Šiemet paskelbti konkursai dviejų pagrindinių mokyklų direktorių vietoms užimti. Pasak R. Zailsko, jau dabar į šiuos postus pretenduoja ne vienas kandidatas.

Kalbėdamas apie meno ir muzikos mokyklas, vedėjas pripažino, jog situacija sudėtinga ir visose įstaigose dirba laikini vadovai. Visgi, kol kas buvo priimtas sprendimas skelbti konkursą tik Prienų meno mokyklos direktoriaus vietai užimti. Ir tik paskui spręsti situaciją dėl vadovų kitose įstaigose. R. Zailsko teigimu, dabartinis tinklas optimalus, todėl jį privaloma išsaugoti. Tiesa, vedėjas išsakė mintį, jog nemato problemos, jei valdymo struktūros keistųsi.

 

Taip pat skaitykite