Geras miegas yra produktyvios dienos garantija. Nieko keisto, kad žmonės daug investuoja į puikios kokybės lovas, patikimus, vardą turinčius čiužinius, galiausiai, žvakes, kurios savo aromatais gali garantuoti geresnę miego kokybę. Tiesa, pamirštama, kad geram miegui yra būtinas tinkamas mikroklimatas, kuris užtikrina gerą savijautą ir miego metu, ir pabudus.
Bet kuriuo atveju namuose reikalingi mikroklimato kūrėjai. Pavyzdžiui, oro kondicionieriai arba šilumos siurbliai. Geriausią šilumos siurblį įsigykite iš „specdarbai.lt“, o tuo pačiu ir nepamirškite vėsinimo sistemų, kurios kaitriomis vasaros naktimis garantuos geriusią miegą. Pasirinkdami šilumos siurblį oras-oras turėsite vieną įrenginį, kuris atlieka visas šias funkcijas!
Kalbamės su mediku, kuris teigia, jog tinkamas mikroklimatas miego metu – gerina ir paties miego kokybę.
Tinkamos temperatūros pasirinkimas
Kol vieniems žmonėms labiausiai patinka miegoti šiltoje patalpoje, kadangi galima nusikloti, tuo tarpu kiti mėgsta vėsumą, tad net specialiai perka vėsinančias antklodes. Kuris variantas yra geresnis? Nėra vieno atsakymo, kadangi reikia įsiklausyti į savo organizmo poreikius ir tuo pačiu pasiūlyti jam tai, suteikti tokias sąlygas, kurios labiausiai tinka.
Medikai teigia, kad geriausia miego temperatūra siekia nuo +18 iki +22 laipsnių, tad gana platus laipsnių diapazonas parodo, jog pirmiausia reikia įvertinti savo kūno poreikius. Dažniausiai problemos kyla tuomet, kai vienoje patalpoje esantys asmenys nori miegoti esant skirtingai temperatūrai. Tai, žinoma, apsunkina aukso viduriuko radimą, tačiau suderinus gerą šildymo/vėdinimo sistemą su tinkamomis patalynėmis bei miego drabužiais – tas tobulas derinys, net ir esant labai skirtingų poreikių – vis tiek yra pasiekiamas.
“Žmogus miego metu turi jaustis patogiai. Tai yra – jis neturi šalti, tačiau taip pat ir neturi prakaituoti. Tiek vienu, tiek kitu atveju dažniausiai juntamas diskomfortas, kuris sutrikdo miego kokybę, o vėliau pablogina ir kitą dieną”,- pasakoja medikas.
Šiluma kaulų nelaužo…
Visgi, nors kai kurie mėgsta miegoti vėsiau, tai nereiškia, kad jie miega prie labai žemos temperatūros. Vėsesnis miegas dažniausiai siejamas su +18 laipsnių, kuris, kaip pagalvoji, nėra jau toks ir vėsus. Visgi, netinkamos namų šildymo sistemos gali trukdyti mėgautis malonia šiluma. Ypač tokiu atveju, kai lauke yra -20. Ir nors lietuviškas klimatas nėra labai gąsdinantis, deja, pasitaiko ir tokių naktų, kurios paskatina iš spintų traukti oro šildytuvus.
“Labai žema temperatūra kambariuose, deja, neigiamai veikia žmogaus miego kokybę. Pirmiausia dažniausiai sunku užmigti, paskui – atsiranda ir peršalimo problemos, kurios dažniausiai lydimos įvairių skausmų”,- patirtimi dalijasi medikas.
Siekiant išvengti šalto oro namuose – svarbu įsidiegti geras būsto šildymo sistemas. Labiausiai pasitarnauja šilumos siurbliai, kurie sėkmingai veikia ir lauko temperatūrai nukritus iki -30 laipsnių.
Vėsuma – kaitriomis naktimis yra geriausia pagalba
Visgi, ne tik šaltis, tačiau taip pat ir per didelis karštis neigiamai veikia žmogaus miego kokybę. Ši vasara parodė, kad visas mėnuo gali būti labai kaitrus ir taip apsunkinti dienas. Tomis dienomis svarbiausia nepamiršti pasirūpinti oro kondicionieriais, kurie visą parą tampa geriausia pagalba. Vis dažniau žmonės oro kondicionavimo sistemas diegia namuose net nesvarstydami, kadangi jie tokie patys svarbūs tobulo mikroklimato kūrėjai, kaip kad ir šilumos siurbliai. Geriausia alternatyva yra rinktis oras-oras, kurie veikia ir kaip būsto šildymo sistema, ir kaip vėsinimo. Tokiu atveju jie tarnaus visus metus ir tuo pačiu gerins miego kokybę, kad ir koks oras yra už lango.