Ar bus tinkamai „įdarbintos“ Birštono ir Prienų paplūdimio futbolo aikštelės?

Ignas Mineikis

Birštone ir Prienuose yra įrengtos paplūdimio futbolo aikštelės, kurios, deja, dažniausiai būna tuščios. Kodėl jų šeimininkai Birštono sporto centras ir Prienų KKSC lyg pro pirštus žiūri į jų „įdarbinimą“? Tiesa, Lietuvos futbolo federacija Prienuose rengia paplūdimio rinktinės stovyklas, o Birštone – Lietuvos paplūdimio futbolo etapą. Deja, Prienuose suburta ir Lietuvos čempionatuose dalyvavusi komanda subyrėjo ir dabar krašto vardas neskamba čempionato metu.

Birštono SC direktorius Giedrius Gustas teigė, jog jam ši problema žinoma ir ieškoma variantų, kaip efektyviau išnaudoti sukurtą infrastruktūrą. Štai, pasak direktoriaus, birželio 23 d. paplūdimio futbolo aikštelėje vyks Joninių futbolo turnyras keturioms komandoms.
Visgi, Birštono sporto centro vadovas mano, jog aikštelės panaudojimo galimybes reikia praplėsti ir sudaryti galimybes žaisti paplūdimio tinklinį ir tenisą, nes šios sporto šakos populiarėja ir mėgstamos jaunimo. „Idėjų yra, bet aš nemėgstu apie jas kalbėti, kol jos neįgyvendintos“, – teigė Giedrius Gustas.

Prienų KKSC direktorius Paulius Ivanauskas pripažino, jog paplūdimio futbolo aikštelės panaudojimas menkas ir ja kol kas naudojasi tik Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinė, organizuodama Prienuose stovyklas. Pasak KKSC vadovo, futbolo grupių centre nėra ir, jo manymu, aikštelės panaudojimu turėtų būti suinteresuota futbolo bendruomenė, kuriai perduota rajone rūpintis futbolo vystymuisi.
„Prisipažinsiu, minčių dėl efektyvesnio aikštelės išnaudojimo kol kas nėra. Idėjų išsakoma visokiausių, bet, mano įsitikinimu, padaryti, kad aikštelė būtų naudojama kelioms sporto šakoms, sudėtinga“, – mintimis dalijosi Paulius Ivanauskas.
Prienų KKSC direktoriaus teigimu, šis klausimas iškeltas laiku, bet vizijos, kaip galima efektyviau išnaudoti paplūdimio aikštelę, dar nėra.

Smagu, kad abiejų sporto organizacijų vadovai savikritiški ir supranta, jog įrengta infrastruktūra turi būti efektingai išnaudojama. Iš kitos pusės, jei vietinės futbolo bendruomenės nemato galimybių, kaip gali būti išnaudojamos esamos aikštelės, gal reikėtų sukoncentruoti dėmesį į įvairių turnyrų organizavimą ir turėti finansinės naudos.

Taip pat skaitykite