Aptarti 2012 m. pirmojo pusmečio apgyvendinimo ir kitos kurortinės veiklos rezultatai

Liepos 30 dieną Birštono savivaldybėje vyko 2012 m. pirmojo pusmečio apgyvendinimo ir kitos kurortinės veiklos rezultatų aptarimas. Jame dalyvavo merė Nijolė Dirginčienė, administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Noreika, sanatorijų, kitų apgyvendinimo įstaigų bei kultūros ir sporto įstaigų vadovai.

Aptarimo pradžioje laikinai einanti Birštono turizmo ir informacijos centro direktoriaus pareigas Rūta Kapačinskaitė susirinkusiems pristatė Birštono savivaldybės bendrą svečių lankomumo statistiką ir jos analizę. Anot Rūtos Kapačinskaitės, pagal gautus sanatorijų, viešbučių, privataus sektoriaus duomenis, poilsiautojų skaičius auga. 2012 m. sausio-birželio mėn. Birštono apgyvendinimo įstaigose ir kt. apsistojo 11,3 procento daugiau svečių, nei tuo pačiu laiku praėjusiais metais. Per pirmąjį šių metų pusmetį Birštone ilsėjosi svečiai iš 34 pasaulio šalių (pernai – iš 22). Daugiausiai turistų atvyko iš Vokietijos, Rusijos, Latvijos ir Lenkijos. Didžiausias turistų srauto augimas pastebimas iš Norvegijos. Birštono TIC duomenimis, užsieniečiai daugiausiai apsistojo sanatorijose ir viešbučiuose. Lietuviai, kaip ir užsienio svečiai, rinkosi sanatorijas ir viešbučius. Nemaža dalis Lietuvos gyventojų rinkosi nakvynę privačiajame sektoriuje ir neklasifikuotose apgyvendinimo įstaigose. Mažiausia atvykusiųjų dalis rinkosi nakvynę kempinge. Pažymima, kad apgyvendinimo vietų skaičius taip pat auga.

Apžvelgus statistinę analizę, susirinkę įstaigų vadovai supažindino su savo įstaigų statistika, išsakė, kokios naujovės buvo ir yra siūlomos klientams, kokie klientų pastebėjimai ir pasiūlymai miestui. Visi susirinkę pasidžiaugė, kad turistų srautas Birštono savivaldybėje didėja, ir tai tikrai jaučiama apgyvendinimo įstaigose.

Taip pat buvo aptartas ir planuojamas kurortinės rinkliavos įvedimas Birštono kurorte. Administracijos biudžeto skyriaus vedėja Ona Grigonienė susirinkusius išsamiai supažindino su parengtu sprendimo projektu, kuris bus teikiamas svarstyti artimiausiame savivaldybės Tarybos posėdyje. Visi susirinkę bendru sutarimu pritarė siūlymui teikti šį sprendimo projektą, nes kurortinės rinkliavos įvedimas tikrai yra reikalingas ir naudingas kurortui.

Susitikimo pabaigoje buvo aptartas vidinės ir išorinės komunikacijos tarp Savivaldybės ir įstaigų klausimas, kurį pristatė Savivaldybės mero patarėja Jolita Rimavičienė.

Merė Nijolė Dirginčienė padėkojo visiems susirinkusiems aptarti pirmojo 2012 m. pusmečio rezultatus ir palinkėjo sėkmės tęsiant pradėtus darbus.

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite