Apsupkime vaikus nuoširdžia meile ir ji sugrįš mums atgal su kaupu

IMGP4407

Vilija Čiapaitė

Birželio 1-oji jau nuo 1950-ųjų švenčiama kaip Tarptautinė vaikų gynimo diena. Šiais metais krašto vaikai susibūrė su tėvais, seneliais, mokytojais, auklėtojais švęsti Prienų Laisvės aikštėje.

Tai buvo puiki šventė, kurios metu vaikai šėliojo, žaidė žaidimus. Tačiau bene daugiausiai dėmesio buvo sulaukta vaikų pasirodymams, kurie it Angelai su sparnais, pleveno, suko ratus ir dalino gėrio, supratimo, meilės, džiaugsmo, apsaugos nuo blogio spindulius. Juk ne veltui sakoma: apsupkime vaikus nuoširdžia meile, pagarba ir pajusime, kad visa tai grįžta mums atgal su kaupu!

Iš istorijos apie Tarptautinę vaikų gynimo dieną

1949 m. Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje buvo įteisinta Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena, o pirmą kartą ji paminėta 1950 m.  Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Benaršydama internetinėse erdvėse radau mūsų krašto poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį, skirtą vaikams, štai vienas posmelis:
Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams…

Tai tik vienas posmelis, kuriame pasakoma jog, mūsų ateitis, mūsų gėlytės yra vaikai, kuriuos būtina kasdien „laistyti” meile, supratimu. Tai dar vienas priminimas, kad kiekvieną dieną prisimintume savo įsipareigojimus mažiesiems, gintume ir saugotume visus ir kiekvieną vaiką nuo patyčių, pykčio, smurto, prievartos. Turime jiems leisti augti, patirti, pažinti!

KoncertasLabai buvo gera klausytis vaikų atliekamų dainų ir džiaugtis šokiais. Susirinkusius į renginį džiugino Prienų ir Birštono meno mokyklų dainininkai,  lopšelių/darželių „Saulutė”, „Gintarėlis”, „Pasaka” mažieji dainorėliai, Veiverių KLC, Ąžuolo progimnazijos, Balbieriškio KLC, Prienų KLC atlikėjai.
Nuostabiai dainavo Elena Baltušytė, Beatos Krušinskaitės ir Vaidos Vaitkevičiūtės duetas, Dovydas Maneikis, Miglė Žukauskaitė, Selina Jaskevičiūtė, Elzė Bisikirskaitė, Agnė Baliūnaitė, kolektyvas „Sunshine junior”, „Cukraus pudra“, Prienų „Ąžuolo” progimnazijos, Jiezno meno mokyklos filialo dainininkai.

Juos keitė puikūs ir šarmingi Birštono „Fidema” bei  Prienų KLC baleto studijos „Saulės Perlai“ šokėjų pasirodymai.
Aikštė almėjo nuo vaikiškų balsų ir muzikos, tad susirinkusieji ir net einantys pro šalį, skubėdami namo, žino, jog visa Žemė, visas Pasaulis pirmiausiai priklauso vaikams.

Edukacijos
Kartu vyko dailės edukacija „Tėtis, aitvaras ir AŠ“, piešimas ant veidukų ir kūrybinės dirbtuvės „Prienų knygiukas“.

 

Taip pat skaitykite