Apdovanojimai „Obuolys” jau tapo laukiamu reiškiniu krašto mastu

IMG-0726

Nuolat pasikartojantis reiškinys tampa tradicija. Taip atsitiko ir su „Obuoliais“. Mūsų krašte šis žodis jau reiškia ne tiek tam tikros rūšies vaisių, kiek Vaclovo organizuojamą renginį geriausiems mokyklų sportininkams. Beje, jau seniai nebereikia aiškinti, kas ta „Krašto vitrina“.

Tad į tradicinius apdovanojimus, kurie vyko jau šeštąjį kartą (2016, 2017, 2018, 2019, 2020 ir 2022 metais) ir šįkart Prienų kultūros centro fojė, susirinko išties didelis būrys dviejų savivaldybių – Prienų ir Birštono – jaunimo ir vyresniųjų, mokinių ir mokytojų, politikų, valdžios atstovų, verslininkų. Jaunimas buvo krašto mokyklų atstovai – savo mokymo įstaigoje išrinkti daugiausiai sporto srityje 2021 m. pasiekę mokiniai, mergaitės ir berniukai: Armanda Tolytė ir Edas Valenta (Birštono gimnazija), Eglė Parajackaitė ir Osvaldas Diškevičius (Stakliškių gimnazija), Karolina Maskvytytė ir Tadas Vaitkevičius („Žiburio“ gimnazija), Sandra Šipkauskaitė ir Erikas Šimanskas ( Jiezno gimnazija), Silvija Kazlauskaitė ir Rokas Vaicekauskas („Revuonos“ pagrindinė mokykla), Rimgailė Karpauskaitė ir Modestas Novikovas („Revuonos“ pagrindinė mokykla), Viltė Martusevičiūtė ir Vincas Laukaitis ( „Ąžuolo“ progimnazija), Gabija Gudauskaitė ir Gabrielius Raulynaitis (Pakuonio pagrindinė mokykla), Saulė Baranauskaitė ir Aivaras Buzas (Išlaužo pagrindinė mokykla), Toma Pacevičiūtė ir Laurynas Vaitkevičius (Balbieriškio pagrindinė mokykla), Viktorija Krušinskaitė ir Deimantas Kraujalis ( Skriaudžių pagrindinė mokykla), Gerda Meškinytė ir Deividas Bogdanovas (Veiverių T. Žilinsko gimnazija). Juos atlydėjo mokytojai, tėvai, broliai ir sesės, draugai.

Renginio vedėja Daiva Venclovienė sportininkus ir jų mokytojus kvietė prie fotosienelės, kur jiems apdovanojimus teikė mecenatai, nuolatiniai ir nauji šio renginio rėmėjai ir globėjai, politikai, savivaldybių, verslo atstovai, Tarybų nariai. Tradicinius prizus – obuolius – šiemet sukūrė menininkė Ilona June-Junevičienė, postamentus jiems – Tomas Šimkus. Tokio dėmesio ir vertingų dovanų šie mokiniai išties nusipelnė ir reikia tikėtis, kad pajuto, kaip yra vertinami ir gerbiami visuomenės. Mažesni „Obuoliai“ buvo įteikti ir mecenatams.

Šventės dalyvius nuostabiomis melodijomis pradžiugino saksofonininkas Jonas Zubavičius, o dainomis – Neringa Garmuvienė. Vaišes visiems suruošė Laimutės Beliūnienės vadovaujama įmonė „Pas močiutę“, o gaiviomis, sveikomis ir ekologiškomis sultimis pavaišino Snieguolės Arlauskienės sulčių spaudykla.

 

Pabaigai – kelios renginio organizatoriaus Vaclovo Sinkevičiaus mintys.

  1. Kodėl būtent obuolys?

Obuolys pasirinktas simboliu spontaniškai, be jokių gilių filosofinių apmąstymų. Gražus, akiai įprastas, lietuviškas, skanus vaisius.

  1. Kas yra „Obuolys“?

Įvairių sporto šakų sportininkus apdovanoja savivaldybė. Man norėjosi, kad pačios mokyklos pagal savus kriterijus atrinktų mokinius, kuriuos, jų manymu, reikėtų paskatinti, pagerbti, jiems atsidėkoti.

  1. Su Jumis nuo pirmojo „obuolio“…

Jau pirmajame renginyje dalyvavo Vilija Čiapaitė, Darius Šeškevičius, Gintautas Bartulis, Rasa Ivanauskienė, Andrius Palionis, Arūnas Vaidogas, Rita Keturakienė, Loreta Jakinevičienė, Artūras Buitkus, Cezaras Pacevičius. Mūsų bendrystė tęsiasi visą šį laiką, bet kasmet atsiranda ir daugiau rėmėjų. Visada iki šiemet „Obuolius“ rėmė „Ekofrisa“, prisijungė ir tvirtai laikosi „Stakmuo“. Kiekvienąkart prizus skiria ir kuri nors iš Birštono sanatorijų. Šiemet prie rėmėjų prisijungė ir Prienų rajono savivaldybė.

  1. Ir dar…

Obuoliai“ tęsis.

Argi ne puikūs žodžiai pasakojimo pabaigai?

Sigutė Katkauskienė

„Obuolys’2022” mecenatai:

ANDRIUS PALIONIS, CEZARAS PACEVIČIUS, UAB IGEDA, DOVILĖ RUČYTĖ, MB PLIKIS IR GARBANIUS, ARŪNAS VAIDOGAS,
NIJOLĖ DIRGINČIENĖ, VYTAS KEDERYS, MINDAUGAS RUKAS, DEIVIDAS DARGUŽIS, JŪRATĖ ZAILSKIENĖ, LORETA JAKINEVIČIENĖ, ARTŪRAS BUITKUS, RITA KETURAKIENĖ, ALVYDAS VAICEKAUSKAS, UAB REMGETA, UAB KELIUKAI, ALGIS MARCINKEVIČIUS,
RASA IVANAUSKIENĖ, GINTAUTAS BARTULIS.

„Obuolys’2022” draugai:

PRIENŲ LIGONINĖ, KAVINAITĖ PAS MOČIUTĘ, DARIUS ŠEŠKEVIČIUS, JURGITA ŠERŽENTIENĖ, MARTYNAS GAUBAS, DOVILĖ RUČYTĖ, SNIEGUOLĖS ARLAUSKIENĖS SULČIŲ SPAUDYKLA, UAB AIPEK (savininkė Vilija Čiapaitė).

„Obuolys’2022” partneriai:

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ, PRIENŲ KLC, KREDITO UNIJA PRIENŲ TAUPA.

Idėjos „Obuolys“ sumanytoja  VšĮ KRAŠTO VITRINA.

Taip pat skaitykite