Antrąjį mačą Druskininkuose taip pat laimėjo viešnios

2013 metų Europos čempionato atrankos kovoms besirengianti Lietuvos moterų rinktinė Druskininkuose sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes su Rimanto Grigo treniruojama Baltarusijos komanda. Šį kartą mūsų ekipa turėjo pripažinti viešnių pranašumą rezultatu 50:54 (8:12, 9:19, 18:14, 15:9).

Lietuvos rinktinės treneriai šiandien rungtynėms neregistravo Kristinos Vengrytės ir Linos Pikčiutės, jų vietas užėmė rinktinės debiutantės Laura Svarytė ir Eglė Tarasevičiūtė.

Mačą, kaip ir išvakarėse, geriau pradėjo Baltarusijos rinktinė. Viešnios po truputį didino savo pranašumą ir vienu metu pirmavo net 16 taškų skirtumu. Vis dėlto mūsų komanda rungtynes užbaigė spurtu 11:0 ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų.

Lietuvos rinktinėje šiandien rezultatyviausiai žaidė po 7 taškus pelniusios Gabrielė Gutkauskaitė, Gintarė Petronytė ir Laura Svarytė. Po 6 taškus pridėjo Julita Bungaitė ir Kristina Alminaitė, 5 – Inesa Visgaudaitė, 4 – Mantė Kvederavičiūtė, 3 – Greta Šniokaitė, po 2 – Marina Solopova ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, 1 – Gintarė Mažionytė.

Algirdas Paulauskas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Pirmoje rungtynių pusėje negalėjome užpulti, merginos žaidė išsigandusios, bet šiandien jau kibiau gynėmės ir daugiau bendradarbiavome aikštėje. Todėl vaizdas aikštėje šiandien buvo geresnis nei vakar. Mes, kaip ir baltarusės, sprendžiame sudėties klausimus, dažnai keičiame krepšininkes, todėl neretai išsimušame iš ritmo. Daugelis krepšininkių padarė išvadas, pradėjo tikėti savo jėgomis ir parodė, kad gali kovoti. Tai yra svarbiausia. Mūsų komandoje yra dvi 1981 metais gimusios krepšininkės, viena — 1987 metais, o likusios – 1989-aisiais ir vėliau. Jaunoms žaidėjoms tokios rungtynės ir tokie pralaimėjimai yra labai naudingi.“

Gintarė Petronytė (Lietuvos rinktinės vidurio puolėja): „Šios dvejos rungtynės parodė visas mūsų silpnąsias vietas. Pirmiausia reikia geriau gintis. Vakar aikštėje situacija buvo tikrai baisi, o šiandien jau truputį geriau. Žaidėme geriau nei vakar, tačiau to tikrai neužtenka ir mūsų tai neguodžia. Dabar turėsime daug treniruočių, poilsiui laiko tikrai nebus, todėl reikia tikėtis, kad tobulėsime.“

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos rinktinė žais gegužės 27 dieną Rygoje su Latvijos komanda.

Taip pat skaitykite