Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai praėjusią savaitę, vykdydami reidus Alytaus mieste, Prienų ir Lazdijų rajonuose, nustatė 11 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimų (8 šiurkštūs). Iš viso iš pažeidėjų paimta 28 žvejybos įrankiai – 23 šakotinės ir 5 skrituliai.
Dar prieš prasidedant akcijai „Lydeka“, aplinkosaugos pareigūnai pradėjo patikrinimus Prienų rajono Verbliūdo ir Jiezno ežeruose. Nustatyti 4 asmenys, žvejoję gyva žuvele. Pažeidėjai žalos gamtai padaryti nespėjo ir žuvų sugavę neturėjo, bet jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas.
„Vienas asmuo, žvejojantis šiuo metu draudžiamu žvejybos būdu Prienų rajone, pareigūnams per savaitę įkliuvo du kartus. Taigi dar kartą primename, kad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdo sustiprintą žvejybos kontrolę ir nuo sausio 2 d. iki balandžio 30 d. galioja draudimas žvejoti masalui naudojant žuvelę. O nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d. draudžiama gaudyti lydekas“, – sako Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnė Aistė Savenkovaitė.
Dar vienas pažeidėjas žvejojo be leidimo Jiezno ežere. Už šį pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų.
Vykdant akcijos „Lydeka“ reidą, vasario 2 d. Alytuje Nemune žvejoję du asmenys neturėjo leidimo mėgėjų žvejybai ir buvo sugavę mažesnio, negu leidžiama, dydžio šapalus. Vienam asmeniui teks atlyginti gamtai padarytą žalą 200 eurų, kitam – 100 eurų. Taip pat jiems gresia baudos nuo 10 iki 60 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimas.
Vasario 4 d. per patikrinimus Alytaus ir Lazdijų rajonuose buvo nustatyti 3 pažeidėjai, žvejoję šakotinėmis ir masalui naudoję gyvą žuvelę. Vienas pažeidėjas turėjo sugavęs lydeką, tad jam teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 240 eurų. Iš pažeidėjų paimta 18 žvejybos įrankių (šakotinių).
„Primename, kad už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjams gresia administracinės baudos iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 240 eurų žalą žuvų ištekliams. O lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį, t. y. 720 eurų. Nepamirškime, kad, tik tausodami ir saugodami lydekų populiaciją neršto metu, galime išsaugoti jų išteklius“, – sako A. Savenkovaitė.