Alvydas Vaicekauskas: „Galutiniai sprendimai dėl buvusio DOSAAF turto bus priimti kitais metais, bet klausimas dėl elektros atjungimo privalo būti išspręstas greitai“

alvydas 2

Vacys Staknys
kvitrina.com

Ilgus dešimtmečius po Nepriklausomybės atkūrimo buvusio DOSAAF turtą naudojo aviacijos klubai. Bet pastaraisiais metais Vyriausybė nusprendė perduoti jį savivaldybėms. Tiesa, dauguma aviacijos klubų norėjo, kad šis turtas būtų perduotas tiesiogiai jiems.

Pociūnų aerodrome savo veiklą ilgai vykdė 3 organizacijos – Kauno aeroklubas, KAASK ir Kauno parašiutininkų klubas. Deja, bet Kauno apskrities aviacijos sklandymo klube įvyko permainos, kurios nulėmė sklandymo bendruomenės susiskaldymą. Vietiniai aviatoriai įsteigė Prienų aeroklubą ir taip pat išsakė pretenzijas į dalį buvusio DOSAAF turto. Prieš tokį scenarijų kategoriškai pasisakė naujoji KAASK vadovybė, teigdama, jog tik jie gali pretenduoti į savivaldybės valdomą turtą ir jokie kompromisai jiems netinka.

Tiesa, pastaruoju metu naujoji KAASK vadovybė, kuri, pasinaudodama savivaldybės geranoriškumu, toliau sėkmingai eksploatavo buvusį DOSAAF turtą, nutarė atjungti elektros tiekimą Všį „Debesota“ ir Kauno aeroklubui.

Būtent apie buvusio DOSAAF turto likimą po perdavimo savivaldybei ir apie KAASK sprendimą atjungti elektros tiekimą kitoms Pociūnuose veikiančioms įstaigoms vyko pokalbis su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku.

Pasak mero, šiais metais savivaldybei po Vyriausybės sprendimo atiteko buvusio DOSAAF turtas, kurį daug dešimtmečių naudojo Pociūnų aerodrome veikiantys aviacijos sporto klubai. Jo teigimu, pradžioje atrodė, jog turto perdavimas aviatoriams nesudarys problemų, bet situacija pasikeitė, kai susiskaldė sklandymo bendruomenė, sunkumų pridėjo ir 2019 metais pasikeitęs turto perdavimo įstatymas.

Tarybos pirmininkas iškart paneigė kalbas, jog savivaldybė nusprendė laikinai perduoti dalį turto Lietuvos aeroklubui, kuriam jis būtų reikalingas tarptautinių varžybų organizavimui. A. Vaicekauskas patikino, jog savivaldybė nedarys kliūčių naudoti Europos čempionato metu jai perduotą techniką, bet išsakė viltį, jog pasiruošimo etape ir pačiame čempionate nebus skirstymo į savus ir svetimus, o visos pastangos bus nukreiptos bendram tikslui. Meras nenorėtų matyti Pociūnuose maisto palapinių, geriau būtų naudojamasi jau esama infrastruktūra. Savo ruožtu, savivaldybė pasiruošusi prisidėti prie čempionato pravedimo ir finansiškai.  A. Vaicekauskas patikino, jog bandymai daryti spaudimą savivaldybės sprendimams tik pablogins ir taip sudėtingą situaciją.

Savivaldybės vadovas aiškiai davė suprasti, jog buvęs DOSAAF turtas tikriausiai bus perduotas klubams nuomos pagrindais. Tuomet bus numatytos sąlygos veiklą vykdyti tik Pociūnuose ir turtą naudoti būtent šiai veiklai vystyti.

Meras griežtai pasisakė dėl KAASK sprendimo atjungti elektros tiekimą VšĮ „Debesota“ ir Kauno aeroklubui. Jo teigimu, specialistai aiškinasi situaciją ir, jei skolų elektros tiekėjui nėra, tai tiekimas minėtom įstaigom turi būti nedelsiant atkurtas.

A. Vaicekauskas vis dar tiki, kad sklandymo bendruomenė suras variantą, kuris eliminuos prieštaravimus ir bus priimtas sprendimas, naudingas visai sklandymo bendruomenei.

Taip pat skaitykite