Akcijos „Užteks tylėt“ laimėtoja – Skriaudžių pagrindinė mokykla

32 Skriaudžių pagrindinės mokyklos moksleiviai, dalyvavę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuotoje socialinėje flashmob‘o akcijoje „Užteks tylėt“ bei tapę jos laimėtojais, vasario 17 d. Vilniuje buvo apdovanoti centro direktoriaus dr. doc. Saulius Čaplinsko akcijos nugalėtojams dedikuota knyga „AIDS: geriau žinoti“, edukacine programa „Septyni pasaulio stebuklai“ ir linksmomis pramogomis  vandens parke „Vichy“.
Kaip ir kiekvienas metais, gruodžio 1 d. visas pasaulis vienaip ar kitaip pamini Pasaulinę AIDS dieną. Praeitų metų lapkričio mėn. užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) pakvietė visus jaunus ir atsakingus žmones prisijungti prie socialinės kampanijos „Užteks tylėt” organizuojamos flashmob‘o akcijos ir nutraukti tylą, kaustančią ŽIV/AIDS problemas mūsų visuomenėje. Akcijos dalyviai keliamą triukšmą turėjo nufilmuoti, vaizdo medžiagą patalpinti internete, o nuorodas nusiųsti organizatoriams.
Rengėjų teigimu, flashmob‘o akcija sulaukė didžiulio moksleivių ir studentų susidomėjimo. Atsirado per šimtą mokyklų bei universitetų iš visos Lietuvos, panorusių sudalyvauti ir triukšmingai nutraukti tylą. Vieni kūrė AIDS dienai skirtus šūkius, kiti įvairiais būdais sutriukšmavo, panaudodami tiek organizatorių siūlomus švilpukus, tiek puodus, šaukštus ir įvairius muzikos instrumentus.
Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos prezidentas Martynas Naujokas (8 kl.) bei iniciatyviausios Mokinių klubo narės – Rūta Ulevičiūtė (10 kl.) bei Karolina Gustaitytė (6 kl.), palaikydami organizatorių idėją, taip pat panoro prisidėti prie flashmob‘o akcijos ir, subūrę bendraminčių būrelį, sukėlė triukšmą, tikėdamiesi bent trumpam atkreipti aplinkinių dėmesį į ŽIV ir AIDS problemas.
Kaip teigia viena iš akcijos mokykloje iniciatorių, dešimtokė Rūta: „dalyvavimas šioje akcijoje mums buvo daugiau nei galimybė laimėti. Mes norėjome, kad mūsų sukurtas filmukas pasakytų, jog negalima atstumti tų kurie serga AIDS, nes jie yra tokie patys kaip ir mes.“
Nors jau pats dalyvavimas šioje akcijoje mokiniams paliko daugybę džiugių ir nepamirštamų įspūdžių, tačiau prieš pat šv. Kalėdas pasiekusi žinia apie laimėjimą pranoko visus dalyvavusiųjų lūkesčius.
Nuoširdžiai dėkojame Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro darbuotojams už mūsų pastangų įvertinimą ir, žinoma, dovanas. Nors po edukacinės programos ir vandens pramogų, mokiniai į namus sugrįžo ganėtinai pavargę, tačiau pilni gerų įspūdžių ir noro vėl kurti bei dalyvauti kitose akcijose.

Virginija Naudžiūtė,
Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos
Direktorės pavaduotoja ugdymui bei mokinių klubo vadovė

Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos sukurtą video galima rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=CNiRIR_52xs

Visų dalyvavusiųjų, tarp jų ir Revuonos vidurinės mokyklos bei Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos, video: http://www.ulac.lt/lt/flashmobo-vaizdo-klipai

Taip pat skaitykite