Cypiantys automobilio stabdžiai, riksmai, dejonės, kraujas… Tokių įvykių mūsų miestų gatvėse būna kasdien, apie tai girdime televizijos ir radijo žiniose, neretai išvystame ir savo akimis. Ką daryti tuomet? Svarbiausia – nelikti abejingiems ir netrukdyti specialistams, sako savivaldybės gydytojas Irmantas Adamonis, stebėjęs Kęstučio gatvės sankryžoje vykusią Lietuvos Raudonojo kryžiaus pirmosios pagalbos akciją, kurioje buvo imituotas nelaimingas eismo įvykis. Nors mieste judėjimas nedidelis, tačiau pro šalį važiuojančių ir aiškiai matančių perėjoje gulintį kruvinu veidu vaikinuką buvo nemažai, sustojusių ir pasiūliusių pagalbą – keli. Vis dėlto, automobilius stabdžiusi Alytaus Raudonojo kryžiaus slaugytoja Rita Mockevičienė sakė, jog akcija pavyko gerai – atsirado į pagalbą puolusių vairuotojų, dažnas ir vaistinėlę turėjo. Ne vieną matytas vaizdas ir išgąsdino, nes prie perėjos stovėjo didelis pulkas gimnazijos mokinių – vaikui atsitikusi nelaimė paveikia kiekvieną. Tačiau buvo ir tokių, kurie neturėjo vaistinėlės, nemažai buvo sulėtinusių greitį, bet nesustojusių. Niekas neskambino ir „Greitajai pagalbai“, nors ji atvyko – pasirodo, pro šalį skubėjęs Birštono PSPC darbuotojas pranešė poliklinikoje apie sankryžoje sužeistą žmogų ir paragino gydytojus greičiau važiuoti į įvykį. Atvykusi gydytoja apsidžiaugė, kad iškvietimas buvo netikras ir nesibarė – juk ši akcija moko žmones atjautos.
Įdomi buvo ir gimnazijos mokinių reakcija į įvykį – vos pamatę gatvėje gulintį kruviną vaikiną, kai kurie vaikai iš tikrųjų išsigando, aptilo, bet netrukus jau linksmai juokavo, nesutriko net ir merės Nijolės Dirginčienės kalbinami. Nustebino ir jų žinios. Raudonojo kryžiaus darbuotojos, mokydamos vaikus, kaip suteikti pirmąją pagalbą, nudžiugo išgirdę teisingus atsakymus į klausimus, suradę daug savanorių, puolusių daryti dirbtinį kvėpavimą manekenui. Pasak mokytojos Nijolės Juozaitienės, pradinukai daug žinių apie saugų eismą, pagalbą sužeistiesiems įgyja ruošdamiesi „Šviesoforo“ konkursui, to mokoma ir kai kurių dalykų pamokose tiek pradinėse, tiek vyresnėse klasėse.
Žinios visada praverčia, bet ar skubame jomis pasinaudoti ir padėti nelaimės ištiktam žmogui? Akcija parodė, jog abejingųjų tarp mūsų – daug.