A. Vaicekauskas: „Verslo ir ūkininkų sėkmingos veiklos dėka patvirtinome visiems palankų savivaldybės biudžetą“

Vacys Staknys

Vasario 1 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas kartu su savo komanda surengė spaudos konferenciją rajono žurnalistams. Pagrindinė jos tema buvo savivaldybės biudžetas ir jo paskirstymas įvairioms programoms.
Pasak mero Alvydo Vaicekausko, dėl sėkmingai dirbančio verslo ir ūkininkų patvirtintas solidus ir gan palankus beveik 50 mln. eurų 2024 m. biudžetas. Daugiausiai lėšų bus skirta deleguotai Ugdymo kokybės ir mokymosi aplinkos užtikrinimo programai (21 753 000 eurų). Viešosios infrastruktūros ir priežiūros plėtros programai skirta 4 901 700 eurų, investicijų – 1 001 000. Mero teigimu, savivaldybė nustatė prioritetus. Tai keliai, sveikatos įstaigų pertvarka, sporto bazių plėtra. 900 000 eurų savivaldybė papildomai skirs keliams kartu su 1,8 mln. eurų Valstybės lėšų kelių priežiūrai ir asfaltavimui. Pranešta, jog pasiektas susitarimas dėl verslo prisidėjimo prie Šilėnų gatvės (Veiveriai) asfaltavimo, todėl gatvė šiemet turėtų būti sutvarkyta.

Daug dėmesio bus skirta sveikatos įskaitų pertvarkai. Tai Prienų PSPC perkėlimas į Revuonos g. 4 pastatą ir jo rekonstrukcija. Taip pat reikės lėšų pastato Brundzos g. 12A, Prienuose, pritaikymui Prienų visuomenės sveikatos biuro veiklai. Dėmesio sulauks ir Veiverių PSPC problemos, kaip ir Jiezno PSPC Stakliškių filialas.
Į prioritetų sąrašą įtraukta ir sporto bazių plėtra. Tai Veiverių T. Žilinsko gimnazijos stadionas, sporto salės tarp „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos projektavimas, viešbučio Birutės g.9, Prienuose, projektavimas.
Mero teigimu, visiems darbams atlikti garantas – geras savivaldybės biudžeto surinkimas, kuris leidžia judėti į priekį ir keistis.
Vicemerė Jūratė Zailskienė akcentavo savivaldybės paramą nevyriausybinėms organizacijoms, kurios rengia vasaros stovyklas vaikams. Tam skirti 68 000 eurų. Padidintos lėšos ir rajone veikiantiems kultūros ir laisvalaikio centrams bei paveldo objektams prižiūrėti. Lėšos skirtos ir Mato Šalčiaus tėviškės išpirkimui. Buvo pakartota, jog melioracijos projektams ir į kaimo rėmimo fondą skirta po 100 000 eurų.
Vicemerė Laimutė Jančiukienė pranešė, jog prie sveikatos pastatų rekonstrukcijos projektų planuojama prisidėti 680 000 eurų. Taip pat bus vykdomi Jiezno ir Stakliškių seniūnijų pastatų atnaujinimai, papildomai bus finansuojama ir Tūkstantmečio mokyklos programa, 11 sporto programų. Lėšos skirtos ir patalpų neįgaliųjų poreikiams pritaikyti įrengimui. Stringant žadėtoms lėšoms sveikatos centrų veikloms vykdyti, savivaldybė ieškos jų ligoninės Priėmimo skyriaus rekonstrukcijai atlikti.

Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Mickevičienė priminė, jog šiais metais nauji automobiliai bus įsigyti Prienų seniūnijai, Jiezno paramos šeimai centrui, o autobusai – Prienų KLC ir Prienų KKSC. Lėšos bus skirtos ir Prienų miesto bei rajono bendrųjų planų korekcijai. Savivaldybę pasieks ir Kauno regiono plėtros tarybos lėšos.  Meras Alvydas Vaicekauskas, nors ir neigiamai atsiliepė į praeitų kadencijų Verslo tarybos veiklą, buvo linkęs pritarti jos veiklai, jei verslo ir ūkininkų asocijuotos struktūros pateiks į Verslo tarybą savo atstovus, o posėdžiuose bus svarstomi rimti klausimai, o ne tik skambės kritika.

Taip pat skaitykite