A. Vaicekauskas apskundė Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo veiklą

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, buvęs kandidatas į Seimą Prienų-Birštono vienmandatėje apygardoje socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas apskundė VRK Juozo Palionio labdaros ir paramos fondo, kurio vienas iš steigėjų yra mūsų krašte išrinktas į Seimą Andrius Palionis, veiklą rinkiminės kampanijos metu.

Pasak A. Vaicekausko, J. Palionio labdaros ir paramos fondas nuo balandžio mėnesio vykdė Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse aktyvią veiklą ir tokiu būdu galimai padarė įtaką rinkimų rezultatams.

Prienų-Birštono apygardos komisijos pirmininkė Onutė Grigonienė informavo, jog apygardos komisija priėmė sprendimą nesvarstyti A.Vaicekausko skundo, nes komisija nei prieš, nei rinkimų metu A. Palionio atžvilgiu jokių skundų negavo, be to, svarstyti skundą dėl J. Palionio labdaros ir paramos fondo veiklos apygardos komisija neturi įgaliojimų, todėl jį svarstys VRK.

Taip pat skaitykite

67 komentarai

 1. xxx

  ,,… valstybė, kurioje mažiausiai siekia valdžios tie, kuriems dera valdyti, yra geriausiai valdoma; joje nekyla jokių kivirčų (…) O jeigu skurdžiai, išalkę turtų, braunasi į valdžią, tikėdamiesi iš jos ir sau atsiplėšti kąsnelį, valstybė negali būti gerai tvarkoma, nes dėl valdžios kovojama, ir šis vidinis karas pražudo ir jame dalyvaujančius, ir visą valstybę.“
  (Platonas. Valstybė. Vilnius: Mintis. 1981, 251p.)

 2. Platono pasekėjui

  Šis jūsų rašinys tikrai parodo kieno jūs pusėje. Ir diskusija nesibaigė ir nesibaigs jums paliepus-žmonėms burnų neužkiši.
  O jei jau kalbant apie Platoną, tai tikrai laukiam „nuveiktų daug gerų labdaringų darbų“.
  Ir dar, kalbant apie Platoną, kas gali pasakys, kas yra tiesa, o kas ne? Jums tiesa, kitam ne. Arba man tiesa, o jums ne.

 3. To to to to gaila

  Iš tikro, reikėtų šią diskusiją užbaigti, jau lyg ir viskas išsemta-VRK netenkino A.Vaicekausko skundo, A.Palionis gavo Seimo nario įgaliojimus, prisiekęs Seime įgijo visas Tautos atstovo (būtent Tautos, o ne Prienų rajono ar Birštono atstovo) teises.
  Ir vis dėlto, dėkodamas diskusijos dalyviams už aktyvumą, noriu pastebėti kai kuriuos momentus, kuriuos subjektyvią ir priešišką poziciją kandidatui, dabar Seimo nariui A.Palioniui užėmę oponentai sąmoningai ar dėl nekompetencijos iškraipė arba praleido.
  1. Oponentų kaltinimai A.Palioniui balsų pirkimu, teikiant dovanas J.Palionio fondo vardu, tikrai turi BK numatyto nusikaltimo-šmeižimo požymių, nes įrodymų, jog teikiant dovanas vyko politinė agitacija, raginimas balsuoti už kandidatą ir pan. nėra (gal kas jų turi?), priešingai, netgi nebuvo prisistatoma kandidatu į Seimą, taigi, kaip rašiau, nuotraukytės laikraščiuose nėra ir negali būti jokie įrodymai.
  2.Paklydusiems terminuose ,,kyšininkavimas“, ,,papirkinėjimas“ ,,dovana“ siūlau paskaityti atitinkamus BK 225 str., 227 str., ir CK XXVII skyriaus straipsnius, tada suvoksite, kad papirkimo be kyšio davimo nebūna, kad papirkimas yra veiksmas, kuris reikalauja tolesnio teisėto ar neteisėto papirktų asmenų veikimo ar neveikimo, dovanojant tokių veiksmų nereikalaujama.
  3. Pagal Konstitucijoje įtvirtintą nekaltumo prezumpciją, kaltintojas teisme įrodinėja kaltę, o ne atvirkščiai, taigi, jei būsite patrauktas atsakomybėn už šmeižimą, paskleisdami informaciją apie galimą rinkėjų papirkimą, teisme ir turėsite įrodinėti, kad ,,skalbimo mašinos dovanojimas yra papirktukas“.
  4.,,Pasak A. Vaicekausko, J. Palionio labdaros ir paramos fondas nuo balandžio mėnesio vykdė Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse aktyvią veiklą ir tokiu būdu galimai padarė įtaką rinkimų rezultatams.“
  Nejaugi galima manyti, kad padovanotas kilimas darželinukams, skalbyklė bei viryklė moksleiviams, gal dar šaldytuvas Šilavoto mokyklai, Balbieriškio šventės rėmimas, keleto sportinių varžybų prizų įsteigimas galėjo lemti tokius rinkimų rezultatus-juk už A.Palionį balsavo 6 942 rinkėjai (70,20 procentų) ir kodėl skundas atsirado tik po rinkimų, nors fondo ,,aktyvi“ veikla kaip rašoma skunde buvo stebima nuo balandžio mėn.?
  5. Lietuvoje veikia daugybė paramos ir labdaros fondų, pvz., europarlamentaro Vytauto Landsbergio fondas (nuo 1993 m.), prezidentienės Almos Adamkienės fondas (nuo 1999 m.) ir kt., ir niekam neužkliūna, priešingai, nuveikia daug gerų labdaringų darbų.
  Manau, kad rinkimų rezultatus reikia išanalizuoti objektyviai, paieškoti esminių pralaimėjimo priežasčių, padaryti tinkamas išvadas, ko aš ir linkiu, kaip ir suprasti, kad kiekvienas pralaimėjimas yra ir gali būti pergalės pradžia…
  P.S. Nesu nei A.Palionio šalininkas, nei A.Vaicekausko priešininkas, tiesiog rašydamas komentarus vadovavausi taisykle ,,Platonas man brangus, bet tiesa yra brangesnė“.