Lietuvos parodų centre LITEXPO tradicinėje, tryliktoje knygų mugėje pirmą kartą tarp daugybės mugės dalyvių šiemet buvo ir Lietuvos socialdemokratų partijos stendas, kuriame – naujos ir anksčiau partijos bičiulių išleistos knygos. Tarp naujienų – Jono Rudoko „Lietuvos istorijos legenda: apie akademiką Juozą Jurginį“. Taip pat pristatyta neseniai išleista teisininkės Nijolės Vaitavičienės knyga „Temidės pinklėse“, lietuvių poetų eilėraščių rinkinys „Nors tegu truputį Kalėdos turi būti“, kurio sudarytojas – Algirdas Meškauskas. Pristatyti Gedimino Ilgūno, Česlovo Juršėno, Juozo Oleko, Stepono Kairio fondo ir kiti leidiniai. Algirdo Butkevičiaus ir Juozo Bivainio monografijoje „Nacionalinio biudžeto išlaidų planavimas“ pristatomas originalus nacionalinio biudžeto išlaidų planavimo modelis, aprėpiantis visą planavimo darbų ciklą. Stende – jau didelio atgarsio sulaukusi Stasio Jakeliūno knyga „Lietuvos krizės anatomija“, kuri nėra skirta ekonomikos ar finansų profesionalams. Ji parašyta suprantamai, iliustruota diagramomis ir linksmais piešiniais.
Lankytojų dėmesiui pateikti šviesaus atminimo LR Seimo nario Juozo Palionio leidiniai apie Prienų ir Birštono kraštą bei kūrybos knyga „Pasidalinkime mintimis“. Tai įvairių žanrų – eilėraščių, miniatiūrų, epigramų, aforizmų – rinkinys, kupinas Juozui Palioniui būdingo nuoširdumo ir tikrumo.
Prienų ir Birštono krašte retas neturi namuose vieno ar keleto Juozo Palionio leidinių. Šviesaus atminimo Seimo narys subūrė aktyvius kraštiečius knygų puslapiuose įamžinti Prienų ir Birštono krašto istoriją, šviesuolius, dalintis poetiniu žodžiu. Kaip sakė Juozo Palionio sūnus Andrius, prie stendo sustodavo nemažai Prienų ir Birštono krašto „marčių“ ir „žentų“, kurie girdėję apie šias knygas ir norėjo jų įsigyti. „Teko susipažinti ir su tais, kurie pažinojo tėtį, ir su žmonėmis, kurių gimtinė – Nemuno kilpų kraštas. Tikrai geras jausmas apima, kai supranti, jog knyga reikalinga, kad ji gali ne tik atverti pasaulį (toks buvo šiųmetinės knygų mugės kvietimas). Knyga parlydi ir į gimtinę, kalba vaikystės ir artimųjų kalba“.
Parengta pagal Algirdo Meškausko straipsnį.
Nuotraukoje: Andrius Palionis ir leidėjas Jaronimas Laucius