Dešimt metų ES – ne tik šventė, bet ir dovana

IMGP8687Šie metai pilni gražių datų, kurios siejamos su Lietuvos didvyriais, įvairiais jubiliejais. Beveik visi renginiai, tiesiogiai ir ne tik, glaudžiai siejami su biblioteka.

Juk biblioteka – tai žinių, informacijos, naujienų skrynia, kuri prieinama kiekvienam. Ir dideli, ir maži savo gyvenimo tarpsnius vis dažniau sieja su ja. Čia gali sutikti ir jauną, ir vidutinio, ir brandaus amžiaus žmogų, kuris čia lankosi it nuosavuose namuose.

Gegužės 1-ąją sukako lygiai dešimt metų, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Šia iškilia proga Birštono biblioteka pakvietė į renginius, susijusius su šia data. Vėliavos pakėlimo ceremonijoje susirinkę jaunieji birštoniečiai savotiškai buvo pagerbti, nes jie sekė kiekvieną judesį ir gaudė kiekvieną žodį, susijusį su ES. Taip jaunoji karta turi suvokti, jog jie yra mažytė Europos dalelė. Tik palaipsniui suvokiama svarba, kuri laikui bėgant įsišaknys kiekvieno širdyje.

Prie bibliotekos pastatytoje palapinėje rinkosi ne tik jaunieji birštoniečiai su tėveliais, bet ir svečiai. Čia jiems buvo suruošta daugybė pramogų: sveikinimo-mozaikos ,,Mano palinkėjimas Europai” lipdynės, Europos gaublio ,,Nuspalvinkim Europą“ gamyba, netradicinė piešimo studija po liepa, šventiškų plaušinukų gamyba.

Čia pat buvo galima įsigyti informacinių leidinių apie ES.

Palapinėje vyko tikra vaikiško krykštavimo šventė. Kiekvienas vaikas galėjo muilo ir vandens pagalba gaminti plaušinukus. Linksma buvo ne tik vaikams, bet ir šalia esantiems vyresniesiems. Laikas nenumaldomai skaičiavo minutes, ir buvo pereita prie kito etapo – susitikimo su Birštono gimnazijos mokiniais. Čia buvo kalbama apie studijas užsienyje, apie „Erasmus“ programą. Susitikime dalyvavo Vilniaus universiteto lektorė, Studijų užsienyje informacijos centro direktorė Žaneta Savickienė, „Erasmus“ ambasadorė Lietuvoje Vilma Leonavičienė. Gaila, tačiau atvykę mainų programos studentai dėl laiko stokos negalėjo parodyti tautinių rūbų, kuriuos atsivežė į renginį.

Labai lauktose „Europos ieškynėse Birštone“ atsirado tik keturi vyrukai su dviračiais, kurie nutarė pasinaudoti proga ir sužaisti nuotaikingą orientacinį žaidimą. Šį kartą buvo penki klausimai, susiję su Birštone panaudotomis ES lėšomis ir žinomais objektais. Vyrukai, nebodami lietučio, šoko ant dviračių ir nurūko. Startas ir finišas viešojoje bibliotekoje, o jau po beveik 20 minučių sulaukta pirmosios poros, po kelių minučių atskubėjo ir antrieji. Linksmai besidalindami įspūdžiais prisipažino, jog šiais metais užduotis buvo labai lengva, nors keletą kartą ir teko palaužyti galvą.

Netrukus į bibliotekos salytę susirinko būrelis žmonių, norinčių pasiklausyti ir padiskutuoti su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) dekanu, profesoriumi, mokslų daktaru, politologu Šarūnas Liekiu apie Europos teikiamą naudą ir iššūkius Lietuvai. Valanda praskriejo greitai, nes faktais ir informacija apsišarvavęs Š. Liekis suteikė daug žinių apie faktorius ir darbus, siejančius ES šalis su Lietuva, apie globalizaciją ir pasaulio požiūrį į ES.

Labai gaila, tačiau lietus neleido surengti interaktyvios viktorinos ,,Pažinkime Europos Sąjungą“. Tačiau šventė tikrai pavyko, nes akustinis Ievos Zasimauskaitės ir Donato Kelmelio  koncertas gatvėje prie viešosios bibliotekos palaipsniui sutraukė būrelius žmonių, mėgstančių muziką.

Be to, noriu pridurti, jog nuo gegužės 8 d. bibliotekoje eksponuojama fotografijų paroda

,,Birštono kurorto dešimtmetis Europos Sąjungoje“ kviečia visus pasidomėti, pažiūrėti ir kartu pasidžiaugti pasiekimais per 10 metų, kurie akivaizdūs. Birštonas – tai tokia kamerinė erdvė, kurioje bet kokie pokyčiai matomi, tad tereikia džiaugtis, kad kurortas gražėja ir tampa patrauklus ne tik miestelėnams, bet ir svečiams.

Vilija Čiapaitė

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Klausimas

    Kažin, kodėl mes vadiname Europos sąjunga, o ne Europos unija, kaip kad dauguma Europos valstybių? Sąjungoj gi jau buvom.