50 km bėgimo Lietuvos rekordininkė: „Man bėgimas – tai terapija, vidinės ramybės paieškos“

Povilas Reibutis

Birželio 30 d. po pirmos vėjuotos bėgimo Kaunas-Palanga dienos į Birštono viešbutį „Royal SPA Hotel“ užsuko pailsėti ultrabėgimo „Bėgam maudytis“ dalyviai, nešantys Pasaulio lietuvių žaidynių Kaune uždegtą ugnį į Palangą. Pirmąją dieną kartu bėgo 6 bėgikai: Aidas Ardzijauskas, Nerijus Buivydas, Marius Zakarauskas, Viacheslav Kutyrkin, Diana Banienė, Ruslanas Seitkalijevas.
Vyrams kompaniją palaikiusi 50 km bėgimo Lietuvos rekordininkė Diana Banienė sutiko pasidalinti mintimis apie bėgimo prasmę ir pasiektus laimėjimus.
Panevėžyje gyvenanti ir dirbanti Diana bėgimo aistra užsikrėtė jaunystėje ir profesionaliai bėgdavo 400 ir 800 m distancijas. Bet sutiko vyrą, atšoko vestuves ir atsidavė šeimai. Jie augino dvi dukras ir sūnų. Deja, Diana neteko vyro, gyvenimas pasikeitė ir  bėgimas tapo vidinės ramybės paieškų uostu: „Man reikėjo užsiėmimo, kuris atitrauktų nuo liūdesio ir grąžintų gyvenimo džiaugsmą. Ir būtent bėgimas suteikė naujų jėgų“.

Pasak ilgų distancijų bėgikės, penkios darbo dienos ir triūsas virtuvėje, o vakarais – bėgimas Panevėžio parkais ir gatvėmis tapo nuolatine būsena. Priklausomai nuo to, ar reikia ruoštis varžyboms, keičiasi ir nubėgtų kilometrų skaičiai, kurių gali būti ir 15, ir 38. Dar dvi dienos sporto salėje raumenų stiprinimui ir išeina 7 dienų per savaitę pasiruošimas būsimiems startams.
„Nuo vaikystės buvau įpratusi planuoti savo veiksmus. Tai padeda ir dabartinėje situacijoje, kai  įprasti gyvenimo įpročiai pasikeitė. Bėgimas padeda ieškoti vidinės ramybės“, – mintimis dalijosi Lietuvos rekordininkė.
Anot D. Banienės, gegužės 13 d. per Aleksandro Sorokino varžybas pavyko nugalėti 50 km bėgime ir pasiekti šalies rekordą: „2021 metais buvau pasiekusi geriausią laiką, bet 2022 m. jis buvo pagerintas. O šiemet pasiruošimas ir nuveikti darbai atnešė sėkmę ir rekordas vėl priklauso man. Svajonė išsipildė“.

O prieš tai Diana Briuselyje įveikė maratoną, užėmė 21-ąją vieta ir jos rezultatas buvo geriausias tarp lietuvių. Pasak bėgikės, visas sezonas planuojamas, o maratonai per metus būna du – pavasarį ir rudenį, nes atsigavimui reikia laiko. „Kokiose varžybose dalyvauti, planuoju iš anksto ir nuo to priklauso pasiruošimo lygis, intensyvumas ir laikas“, – tikino Diana.
Bėgikė teigė, jog būtent per Aleksandro Sorokino varžybas susipažino su ultrabėgimo „Bėgam maudytis“ iniciatoriais ir dalyviais bei nutarė atskiruose etapuose prisijungti prie šios gražios iniciatyvos. „Smagu būti tarp vienminčių ir kartu dalintis bėgimo džiaugsmu“, – pokalbį baigė 50 km bėgimo rekordininkė.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą