Įvairios apsaugos priemonės yra reikalingos ne tik dirbant pavojingoje sveikatai aplinkoje ar su cheminėmis medžiagomis, bet ir su elektra. Šias priemones sudaro atitinkamos apsauginės medžiagos, vienkartinė arba daugkartinio naudojimo apranga bei avalynė, kitokia įranga. Apsauginėmis priemonėmis dirbantiesiems bei elektronikos komponentais prekiauja internetinė parduotuvė RSdelivers.
Kodėl esant sudėtingomis darbo sąlygoms būtina dėvėti apsauginius drabužius, naudoti veido ir kvėpavimo takų apsaugos priemones?
Kai dirbama lauke, o darbo sąlygos yra sudėtingos, kartais net keliančios pavojų sveikatai, yra būtina dėvėti apsauginius drabužius, avėti specialią avalynę. Visa tai padeda išvengti atitinkamų kūno dalių sužeidimų.
O apsauginiai veido skydeliai ir panašios apsaugos priemonės yra reikalingi dirbant su pavojingomis veidui medžiagomis. Respiratoriai ir specialios burną dengiančios kaukės yra būtini tada, kai dirbama su skystomis ir garuojančiomis kenksmingomis cheminėmis medžiagomis, dulkėmis.
Kokie pavojai sveikatai ir gyvybei gresia, kai dirbama su elektra?
Elektrikų bei tų asmenų, kurie nebūdami profesionalais, ryžtasi dirbti su elektros srovę naudojančiais tinklais bei įrenginiais, tyko daugybė pavojų. Dėl dirbančiųjų su elektra neatsargumo yra patiriami sužalojimai arba susiduriama su grėsme gyvybei.
Tai nutinka prisilietus prie elektros įtampai atvirų vietų, kai yra pažeista izoliacinė medžiaga. Blogai baigiasi ir tada, kai kontaktuojama su elektros įrenginių metalinėmis dalimis.
Kokios yra pagrindinės apsaugos priemonės, skirtos dirbantiems su elektra?
Apsaugos priemonės, kurios yra skirtos dirbantiems su elektra, yra skirstomos į pagrindines ir papildomas. Prie pagrindinių yra priskiriamos izoliuojančios lazdos, įvairios matavimo replės, įtampos rodikliai, specialiai elektrikams skirti darbo įrankiai su izoliuotomis rankenomis. Papildomomis priemonėmis laikomi elektrai nepralaidūs kaliošai ir guminiai kilimėliai.
Taip pat yra būtina mūvėti specialias elektrikų pirštines, kurios apsaugo nuo galimo elektros energijos smūgio. Jos yra gaminamos iš gumos, plastiko, latekso ir kitokių izoliuojančių medžiagų. Šios pirštinės yra atsparios ne tik elektrai, bet ir vandeniui, šarmams, rūgštims, kitų rūšių cheminėms medžiagoms. Tokias pirštines savo darbe naudoja ne tik elektrikai, bet ir automobilių, kitokios technikos remontininkai, chemijos laboratorijų laborantai ir kt.