kvitrina.lt · Prienų ir Birštono naujienų portalas

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo šiol visi pilnamčiai gyventojai gali pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze nuo COVID-19 ligos

Nuo antradienio 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas. Skiepijimo tvarkos pakeitimai įtvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kurį rasite ČIA.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.

12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau, t.y. praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.

Šiuo metu laukiama daugiau duomenų dėl „Spikevax“ vakcinos naudojimo revakcinacijai ir išvadų dėl gamintojo siūlymo sustiprinančiajai dozei naudoti tik pusę įprastos vakcinos dozės veikliosios medžiagos.

SAM Spaudos tarnyba

Susijusios naujienos

Birštono gimnazijoje suformuotos dvi pirmokų ir viena dvyliktokų klasės

kvitrina.com Birštono gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius, sveikindamas gimnazijos bendruomenę su Mokslo ir žinių diena, kvietė mokinius sėkmingai darbuotis, nes, anot jo, mokytis taip pat yra darbas. Pasak direktoriaus, smagu, kad 2025/2026 mokslo metams susiformavo dvi pirmokų klasės. Jose yra 32 vaikai. Deja, anot gimnazijos vadovo, šiais metais 12 klasę baigė 43 abiturientai, o atėjo 28. […]

Skaityti daugiau

Mokslo ir žinių diena Birštone (Fotoreportažas)

Skaityti daugiau

Mokslo ir žinių diena Prienuose („Žiburio kalnelis“). Fotoreportažas

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite: